Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet nyulat bérelni valahonna...

Lehet nyulat bérelni valahonnan Húsvétra?

Figyelt kérdés
Kisgyerekek örömére lenne, és Húsvét után visszavinnénk. (Fejér megye)

2021. márc. 6. 19:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
22%
Persze, viszont elég drága a biztosítás, főleg ha kicsik a gyerekek, mivel bele van számolva az is, ha túlnyaggatják a nyuszit, akkor el kell vinni a nyúlambulanciára.
2021. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%

Nem javaslom. A nyulak nem olyanok mint a kutya, hogy gyorsan megbarátkoznak az ismeretlen hellyel, élvezik, ha vadidegenek, pláne kisgyerekek egész nap nyúzzák őket. Ők zsákmányállatok, nekik az új környezet, ismeretlen emberek stressz. Nagyon érzékeny, törékeny állatok. Nagy eséllyel a húsvétot végigrettegné nálatok, aztán mire megszokná, addigra visszaviszitek. Vagy mondjuk a stressztől nem eszik egy két napig, és már nem lesz mit visszavinni...

Kérlek, ne kínozzátok szerencsétlent. A kisgyerekeknek nyuszi nélkül is jó lesz a húsvét.

2021. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
74%
Nem elég nekik,hogy van egy szamaruk?
2021. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%

Én az előző években sok hirdetést találtam, ilyen húsvéti kölcsönbe adásra, bár ahogy fentebb leírták, azért megkérdőjelezhető, hogy ez mennyire okés az állatnak.


Konkrét helyet nem tudok, de szerintem nincs sok értelme.


A gyerekek nyúzzák egy óráig, utána meg már más lesz érdekes, közben meg csak aggat a nyúl, mert se etetni, se itatni nem tudjátok hogyan kell, kakil, pisil majd és azt is el kell takarítani.


Akkor már inkább jobban jársz, hogyha ott helyben megnézitek őket, a tulajdonos iránymutatásaival megsimogatjátok őket és kész, mentek haza tojásozni, sonkát enni, locsolkodni. Bár megint közbejön a vírus kérdés...


Szóval én erre tudtam gondolni.

2021. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
37%
Eredj ki a mezőre, fogj meg néhányat a gyerekek örömére 😆 Biztos jót mulatnak majd rajta, ahogyan szaladgálsz utánuk 😆
2021. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Inkább a felelős állattartásra tanítsd meg őket.
2021. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A sok aggódónak: nem, a gyerekek nem széttépni, kínozni, megölni akarják a szerencsétlen nyulat, majd felgyújtani a hulláját, csak felügyelet alatt megsimogatni, megcsodálni, megetetni. A nyúlnak arra az egy napra király helye lenne, étel, ital, kb 1.5 négyzetméter elszeparált terület. Aki nem a kérdésre válaszol inkább ne írjon semmit. Köszi
2021. márc. 6. 21:31
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
Ott én is királyul érezném magamat! :-P torta is lesz? 😆
2021. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%

A nyúlkölcsönzés állatkínzás. A nyúl zsákmányállat, rosszul tűri az idegeneket, a helyváltozást, a takarmány változást, a gyerekzsivalyt. Ha fél, támadhat, vagy menekülés közben kárt tesz magában.

Miért nem mentek el egy nyúltartóhoz, ott megnézik a gyerekek, felügyelet alatt megetetik, ha szabad, megsimogatják, aztán hazamentek. Ez is stresszes neki, de legalább megszokott környezetben van, megszokott ételt kap, és vsak rövid ideig éri idegen inger.

2021. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező nem kell túlozni, de egészen másképp kell egy nyulat simogatni, mint egy kutyát vagy macskát, sőt legtöbbször idegennek nem is hagyják magukat. Ebből lenne a nyúzás, hogy a nyúl a sarokban összegömbölyödve tűri a "finom" simogatást, amit stresszhelyzetként él meg. Nem lehordani akartunk, csak szólni előre, hátha tájékozatlan vagy...

És nem is ezzel van a legfőbb baj, hanem az utazással és környezetváltozással. Ez a legdurvább az egészben.


Ahogy korábban is írtam, menjetek el egy nyuszitartóhoz és ott a legkevesebb kellemetlenséggel megoldható a húsvéti nyuszizás. Erre nem reagáltál. Ez miért nem opció?


(4-es voltam.)

2021. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!