Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen könnyű/vékony a...

Miért ilyen könnyű/vékony a nyuszim? Vagy jó a tömege?

Figyelt kérdés

Van egy mini kosorrú Bak nyuszim, picike, viszont mindenki azt mondja, hogy milyen vézna. Szerintetek jó fél kilósan?


Egyébként rendesen kap kaját, minden nap 3-szor kb.2 maréknyi szénát, este pedig 1-2 maréknyi tápot.


Kb.fél éves, és nagyon cuki:)



2021. márc. 9. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy tudom, hogy a széna álandóan előttük kell hogy legyen. Esetleg tölts fel róla képet.
2021. márc. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Mérd meg, az enyém pl másfél kiló (1470 g), és elég soványkának érződik az előző dundi nyuszimhoz képest. De teljesen egészséges, aktív, pedig nem fiatal már :) és ő bármennyit eszik, ennyi a súlya és kész.
2021. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Bocsánat, most látom, hogy fél kiló. Mennyi idős? a Fél kiló nagyon nagyon kevés, nem is tudom van-e olyan fajta, amelyik kifejlettként ennyit nyom.
2021. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Ez nagyon kevés! Fű mindig legyen előttük, krumplihajat is oda lehet nekik adni, egy egészséges nyuszi nagyon sokat eszik, jól kell, hogy tartsd őket! Vizuk is legyen. Kukoricat ne adj nekik, de repa mehet meg kaposzta is, amit lehet ragni ropogtatni, zoldsegeket imadjak. Holnap indulj a piacra! Hozzal nekik ragnivelót!
2021. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Szia!

Itt tudsz megfelelő forrásból tájékozódni, kérlek olvasd el!

[link]

2021. márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja nem kifejlett, nagyon picike, ha "összegumózva" alszik, akkor kb. 10 centi
2021. márc. 10. 07:00
 7/17 A kérdező kommentje:

Írtam is hogy fél éves még csak, de mindig ilyen volt és egyébként nyílván mindig van előtte széna, csak azért írtam, hogy mennyit, hogy kihangsúlyozzam, hogy egy nap rengeteget eszik ahhoz képest, hogy milyen pici. És tudok gondoskodni róla megfelelően, nem azért kérdeztem, csak hogy ez így normális e.

Légyszi vegyétek figyelembe azt is, hogy ő mini, fél éves, és nagyon picike még.

2021. márc. 10. 07:08
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet valami génmitáció? Nekünk volt annó egy macskánk aki kb. 1 évesen is akkora volt mint egy 12 hetes kismacska. A szülei közeli rokonok lehettek.
2021. márc. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, bár nem tudom mi az, de az anyukája is meg az apukája is teljesen egészséges, és ők sem olyan nagy darabok:)
2021. márc. 10. 07:12
 10/17 A kérdező kommentje:

Ja azt kifelejtettem, hogy kb. 20 nap alatt megeszik egy csomag 1,2 kilós szénát.

Szerintem az nem kevés.

2021. márc. 10. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!