Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen pocok ez? Mókusarca...

Milyen pocok ez? Mókusarca van, megmássza a bokrot, fát; de hosszú, vékony, egyszál farka van, mint patkánynak. Szürke; mókusnagyságú.

Figyelt kérdés

Vannak itt lyukak az udvarunkon, nem tudom, azt is ő csinálja-e, vakondtúrást nem hoz létre; kb ilyen 4,5 cm átmérőjű lyukak.

Anyám amúgy nem gondolta komolyan, de mi van, ha ez a kisállat mégis egy mókus és egy patkány nászából született? Most nagyon hajlok afelé, hogy ez egy mókus, tényleg fullra mókusarca van, patkányra egyáltalán nem hasonlít. Viszont nem tudom, ő fúr-e; ki fúr az udvarunkon lyukakat a földbe. Arra tippek esetleg?

Amúgy az a kisállat tök cuki, akit láttunk a bokron:) Ja meg nem gondolnám, hogy patkány pajtik pl másznak fára; szal elvileg akit a bokron láttunk, ő egy mókus; + ki fúrja a lyukakat nálunk valószínűleg? Amúgy én szeretem nagyon az állatokat; szóval nekem az a fúró kisállat az is elfér:)



2018. júl. 1. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amit láttatok, az szerintem pele lesz, ha szürke színű, akkor valószínűleg nagy pele. A lyukakat viszont nem ő áshatja, mert fákon él. A lyukakat áshatja földikutya is. Mindkét állat védett.
2018. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, ment a zöld!! :) ♥ ♥
2018. júl. 1. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!