Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem iszik a törpenyuszim...

Miért nem iszik a törpenyuszim az önitatóból?

Figyelt kérdés
Féléves és eddig nem volt semmi gond ezzel az ivással. Most kezdte el. Hétvégén egy napig nem ivott (nem kapott lédús dolgokat, nem ezért nem ivott) és teljesen bágyadt volt, amikor is adtam neki kis tálkában inni, amit 10 percig lefetyelt. Az itatóból jön a víz, nem szorul vagy ilyesmi. Enni eszik, élénk, már probléma nincs. Szerintetek mi lehet a baj?
2010. aug. 18. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Amnéziás lett :D

Inkább adj neki tálkába inni, nehogy kiszáradjon.

2010. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor a kis tálka a megoldás,abból lefetyeljen..,úgylátszik az önitató nem jön be neki!
2010. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kínáld tálkából többször.

LEhet, rossz szögben van az önitató, ezért nem megy a víz belőle.

Jártam én is így

2010. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim is régebben ivott most hogy más ketrece van már nem iszik,de sokáig,lehet h néha pár cseppet,de amúgy sok zöldséget kap,meg füvet.
2010. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, ezt az én nyuszim is eljátszotta tavaly nyáron, nagyon beteg lett tőle, majdnem bele is halt. ilyenkor nyár végén különösen kell rájuk figyelni, mert már kezdődik a szőrhullás, elzáródhat a belük, széna és víz mindig kell legyen előtte (és innia is kell!), egy különben egy kisebb bélelzáródásnál is nagyon gyorsan kiszáradhat. vannak nyuszik akik megunják a golyós itatót, nekik megoldás a nagypapagájos önitató (aminek ilyen csőre van, lehet lefetyelni). nézd meg az itatót, nem algásodott-e be!! attól megváltozik a víz íze, nem fogadja el. Bio Lapis probiotikum legyen otthon ilyenkor (kis zacsi, kb 150 ft állatpatikában, por, nálunk egy db 3 napig elég, almára szórók belőle) nehogy valami gond legyen a hasával. nálunk tavaly a vízminőség romlott le nagyon (mint kiderült utólag), azért nem ivott.
2010. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!