Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér tartása? Vagy más rágcsál...

Egér tartása? Vagy más rágcsáló? Mert hörcsögöt már tartok(nagyon cuki) de szeretnék még egy rágcsálót mert nagyon szeretem őket. :)

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Az egerek ivarérés után elég büdösek tudnak lenni. Patkány esetleg? Elég szociális, kell neki a törődés, de cserébe nagyon ragaszkodó és intelligens is.
2021. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Ekem soha nem voltak büdösek az egereim. Mondjuk rendesen takarítottam őket 🤷‍♀️

Voltak hörcsögeim is, akiket külön kellett tartani mert megölték volna egymást, engem is megharaptak időnként, a nővéremnek kiharapott az egyik egy darabot a lábujjából.

Az egereim együtt voltak, soha nem bántották egymást, összebújva aludtak, és a mai naoig nem tudom hogy milyen az egérharapás, mert soha egyik sem harapott meg. Több intelligenciát is fedeztem fel bennük mint a hörcsögökben.

Én nagyon szerettem őket, remek kis háziállatok.

Ráadásul ha az állatosboltban a kígyóeleséges dobozból veszed őket mint én, akkor még életet is mentesz :)

2021. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem hogy az egér mellett maradok és az eleségnek szántakból fogok venni. Légyszi írjatok a tartásáról is.
2021. márc. 18. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Ráadásul ha az állatosboltban a "kígyóeleséges dobozból veszed őket mint én, akkor még életet is mentesz :)"


Nem éppen... Mivel forgalmat és pénzt generálsz, így lehetővé teszed hogy még több egeret áruljanak eleségnek.

2021. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Az egerek együtt szeretnek lenni többen. Ha lehet, egy alomból vegyél, vagy együtt tartottakat, és egyneműeket, hogy ne legyen havonta 10-12 kisegér nőstényenként... illetve felnőttnek már nehezebben szokják meg egymást, de ha kicsinek együtt voltak, nem fognak verekedni. Nagy a mozgásigényük, és igen jól másznak, ezt számítsd bele.
2021. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

4, így is-úgy is árulják őket, és mindig is fogják, mert a szerencsétlen kígyóknak is ennie kell.

Azt a hármat ami volt, pedig megmentettem, és egy hosszú (persze magukhoz képest hosszú), kényelmes, boldog életük volt, ahelyett hogy párhetes korukban összeroppantotta volna őket egy kígyó. Nyilván nem tudom mindet megmenteni, de nekem elég hogy hármat megmentettem és jó életet biztosítottam nekik.

2021. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha lehet akkor többet is fogok tartani.
2021. márc. 18. 15:32
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
ahogy a mondás tartja ha egy egéréletet megmentesz akkor az egérvilágot mented meg
2021. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tartásáról tudtok valamit ami nagyon fontos?(amúgy már nagyjából tudok mindent róla de azért mégis hátha elkerülte valami a figyelmem)
2021. márc. 18. 15:56
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Az egértartással kapcsolatban régebben volt egy magyar weboldal de az eltűnt. Fogalmam sincs miért, pedig nagyon jó volt. Az Egerentyűk fb csoportban és az Egérmentés fb oldalán tudsz tájékozódni
2021. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!