Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg szabad-e venni azt a...

Meg szabad-e venni azt a törpenyuszit, akinek házi nyúl az apja, és törpenyuszi az anyja? Első nyuszink lenne, nem tudom, hogy a fajtakeverés miatt nem lesz-e betegeskedőbb, rossz fogú.

Figyelt kérdés
A szőrzete ha kicsinek hosszú, akkor felnőttként is ilyem marad? Mekkorára fog vajon megnőni? Köszönöm a segítséget!

2021. márc. 25. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

A fogproblémára nagy esélye van. A méretét nem lehet előre tudni, ha még kicsi, a szőrzet viszont általában marad, de az se biztos ha még bababundája van.

Ne vegyél nyulat, főleg nem húsvétra, fogadj örökbe ha komolyan gondolod. Jól gondold meg, legalább 8-10 évre választasz társat magadnak.

2021. márc. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább vennék sima házi nyulat. Volt törpe nyulam, tenyésztőtől vettük, de nagyon kis bolond jószág volt, többször nekem támadt, pedig imádtam, de csak anyukámat tűrte/szerette. Voltak házi nyulaink is, ég és föld a kettő közt a különbség, méretben viszont nem olyan sok.


Keveréket azért nem vennék, mert kapásból gyanús, ahogy lett ez az alom. Nem hiszem, hogy tenyésztő aki árulja, ott ilyen nem történhet meg. Szerintem inkább máshonnan vegyél nyuszit.

2021. márc. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem javaslom ezt a keveréket.


Napokban láttam (nyuszis csoport), hogy szintén valaki rátette az óriás bakját egy törpe anyára, szerintem csoda, hogy nem pusztultak bele. Mármint az anya vagy a kicsik. 🤦


Fogprobléma meg sok minden más esélyes, akkor már vegyél sima házit, azok legalább szívósak.

2021. márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Beteges lehet én nem javaslom. Inkább fogadj örökbe egyet.
2021. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg. Volt ilyen nyuszim...igen én is voltam kezdő , most 8. éve hogy törpinyulazom.

Nos...az enyém fejformaja nem úgy alakult hogy kellett volna. Valamelyik szülő kosorrú volt, ezért állandóan csiszoltatni kellett a fogát. Havonta. És ehhez mindig altatni kellett. Nyusziknál az altatás amúgy is nagyon rizikós , és nem tett jót a szervezetének.


Ha nyuszizni szeretnél tenyésztőtől vegyél nyuszit.

2021. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Akkor ez eldőlt...
2021. márc. 26. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!