Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elaltatnátok az kedvenceteket,...

Elaltatnátok az kedvenceteket, vagy inkább húznátok az időt? Csak hozzáértő és jóérzésű emberek írjanak.

Figyelt kérdés

A hörimnek agydaganata van. A doki adott neki tegnap szteroidot, most már eszik, a szeme visszahúzódott, elég jól mozog. Ám a szteroid is időhúzás, csak a gyógyszer hatására csökkent az agyi nyomás, és az ödéma. Vinni kellene állandóan szurikra, ami elhúzhatja a betegségét.


Én ezt választanám, ha nem mennék el két hétre, és nem maradna egyedül. Anyum itt lesz velük esténként, de ő 5ig dolgozik, és csak utána foglalkozik a hörikkel. Nem tudom mennyire fix a szteroid hatása, illetve egyáltalán azzal kibírná-e a két hetet, mire hazaérek.

Így inkább amellett döntöttünk, hogy nem húzzuk az időt, és holnap elaltatom.

Jól döntök? Nem akarom, hogy egyedül haljon meg.


2010. aug. 20. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen jól döntesz, csak tovább szenvedne, ha nem ezt tennéd. Sajnálom a hörcsögöt.
2010. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bármennyire is fájdalmas neked, a helyedben elaltatnám. Biztos, hogy fájdalmai vannak, az időhúzással csak több szenvedést okozol neki.
2010. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyelj! Remélem azt nem akarod, hogy a te önzőségedből maradjon életben a höri. Jól döntesz!
2010. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz döntés, én aztán tudom. Januárban a cicámat kellett elaltatni, mert a mája már csak pár %-ban működött. Lehetett volna húzni az időt, de az állatorvos mondta, akkor lassan éhen fog halni. Az utolsó éjszaka már kómában volt, végig fenn voltam vele. Hidd el, jobb lesz a höridnek, mert az már csak vegetálás lenne és honnan tudjuk, hogy nem éreznek fájdalmat?
2010. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól döntesz. Legalább nem fog tovább szenvedni.
2010. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy gyilkosnak érzem magam:( Pedig tudom, hogy ezt kell tennem. A másik hörim már aludt, amikor felfedeztük azt a sok daganatot... de ő egyből a halálos szurit fogja megkapni. Nem tudom elhinni, hogy egy ketreccel kevesebbet kell majd takarítanom ezek után :(
2010. aug. 20. 15:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mi történt, mit csináltál? Ha ez megnyugtat, én állatorvoslást is hallgatok, és én is így döntöttem volna. Ha pedig hiányzik a hörcsög, gyorsan szerezz be másikat. Nem pótolják egymást, de ilyenkor ez a legjobb gyógyír, a gazdi figyelme így az újonnan ellátásra szoruló kis lények felé fordul.
2010. aug. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elaltattam, el is temettem a másik két elhunyt hörmim mellé. Van még 4 hörim, 3 fiú és egy kislány, szóval van kikkel foglalkoznom, de a meghalt höriket senki nem pótolhatja, hiába szeretem a másik 4et is ugyanúgy:)
2010. aug. 22. 00:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad "gyilkosnak", helyesen döntöttél. Az agydagadantól lehetnek mozgáskoordinációs zavarai, öntudatlan rángásai és ezek nem szép dolgok. Az egeremnek volt daganata ami áttétes lett és a nem kapott levegőt, mert a tüdejét is nyomta. Egyik este vettem észre, hogy szedi a levegőt, másnap suliban voltam amikor anyukám elvitte a rendelőbe, az orvosnál halt meg. Ha élt volna még, és dönteni kell, biztos nem hagyom szenvedni. Biztos, hogy másik höri nem pótolja az elveszítetted, de idővel könnyebb lesz. Kitartást!
2010. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!