Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelidítsem meg?

Hogyan szelidítsem meg?

Figyelt kérdés
2 napja vettem 2 kis patkányt (kisállatboltból, viszont nem ott születtek, hanem magán személynél). Elkezdtem őket szelidítgetni, még hozzájuk sem értem csak amikor a ketrecbe raktam őket a hordozóból. Azóta nyitott ketrec ajtón át, étellel csalogatom őket magamhoz, ahogy más patisoktól hallottam. A két pati élénk, játszanak, étvágyuk jó, mind a ketten nagyon kíváncsiak, viszont az egyiket szinte semmilyen étellel nem tudom csalogatni, és így sokkal lassabban haladunk. Ez normális? Mennyi idő kell neki, mire mer felém nyitni? Milyen nasival próbáljam meghódítani?

2021. ápr. 13. 16:07
 1/2 A kérdező kommentje:
A legújabb fejlemény hogy a kevésbé félős pati, amelyik bátran jön a kajára, harapdál. Nem erősen, nem vérzik, vagy fáj, viszont nem játszik velem, nem étel szagú a kezem, ő csak jön, és rágcsál. Miért van ez? Nem akarom elrontani, és gondolom hogy az elején sok hasonlóra számíthatok, de mégis hogy képzeljem?
2021. ápr. 13. 17:04
 2/2 anonim ***** válasza:
86%
FB-on a Patkányvarázs csoportban vannak szakértők. Ott kérj segítséget.
2021. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!