Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszisok Mit tudok tenni?

Törpenyuszisok Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos bak törpenyuszim. Eddig minden jó volt, de három napja átrendeztük a szobámat és azóta ki se jön(még a tápjára sem). Csak a ketrecében gubbaszt és úgy veszem észre nem is eszik olyan sokat mint amennyit szokott.(széna) ez a változások miatt lehet? Vagy mitől?

2021. máj. 9. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Ugyan nekem nincs törpenyuszim, de én mindenképp megnézettetném egy hozzá értő orvossal. Szerintem ha nem eszik elég szénát, ami ugye a legfőbb tápláléka, akkor beteg is lehet.

Én úgy tudom a nyuszik társas lények, boldogabbak, ha nem egyedül vannak. Én megfontolnám egy társ örökbefogadását, elvállalását. :)

Jobbulást neki :)

2021. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
82%
Pontosan milyen fajta? Nekem oroszlán nyuszijaim vannak, mikor megkaptam őket, első pár nap közel sem voltak olyan aktívak, mint amilyenek azóta. Gondolom a környezet változás miatt. Nagyon félős állat a nyúl, de a mieink hozzá lettek szoktatva ahhoz, hogy folyton kivesszük őket, az egyik teljesen olyan lett, mint egy kiskutyus, felugrik hozzánk az ágyra és ha nem simogatjuk a fejét akkor kapar, de amint foglalkozunk vele, abbahagyja a kaparást és az oldalára fekszik. Próbáld meg megsimogatni, szerintem fél,mert lehet azt hiszi új helyre került. Mikor az egyiket állatorvoshoz vittem (csiszolni kellett a fogából) , akkor ő sem mert kijönni a ketrecből az új helyszín miatt. Nagy nehezen kiszedtem, amint megnézte a doktor a fogát, felugrott a nyakamba, annyira félt. Biztos, hogy eszik a nyuszid, észrevennéd ha lefogyott volna, azért az látszik meg lehet érezni, szóval eszik, csak kevesebbet. Figyeld, nehogy aztán tényleg elfogyjon. Táp, széna és víz is mindig legyen bent nála. Ha mondjuk egy hét múlva is ez lesz, akkor menj vele állatorvoshoz, mert akkor lehet, hogy más a baj. Ha csak ennyi, hogy fél még a változás miatt, akkor nem érdemes még az állatorvossal is sokkolni, mert sokkban is elpusztulhat ha jól tudom. Ha nagyon idegeskedsz, akkor menj be az állatorvoshoz egyedül, a nyuszi nélkül, és kérdezd meg, hogy mit csinálj, mondd neki, hogy miért nem vitted magaddal a nyuszit. Ha azt mondja, hogy be kell vinni, akkor ügyelj rá, hogy a hordozója ne nagyon lengjen össze-vissza, tartsd stabilan. Majd légyszi írd le mi lett végül, jobban van-e stb 😊
2021. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Átalakítások alatt végig bent volt, vagy áthelyeztétek arra az időre?
2021. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is megnézetném egy egzotikus állatorvossal. A gubbasztás, és az étvágytalanság nagyon tipikus tünetek, amik szinte minden betegségnél előjönnek.

Persze mondhatnánk, hogy környezetváltozás, de igazából nem változott annyit a környezete. Ugyanazok a szagok vannak körülötte, a megszokott zajok, emberek, és még a szobából sem került ki. Lehet, hogy ez is befolyásolja, de szerintem inkább véletlen egybeesés.

2021. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
30%
A 1-es válaszához annyit fűznék még, hogy nekünk több nyuszink is van, balesetből 😅 Mikor kaptam hármat, kiderült, hogy az egyik bak, a másik kettő nőstény, mindkét nősténynek csinált kisnyuszikat 😬 Így lett 3-ból 12. Voltak köztük bak és nőstény nyuszik is, legtöbbjük egy idő után nem jött ki jól egymással. Azt tapasztaltam, hogy a bak nyulak nem igazán szeretik a társaságot, folyton verekednek. Az egyik nőstény az anyukájával van, ők soha nem veszekednek, sőt, ha az egyiket kivesszük, a másik már dobbant, mert keresik egymást. Amikor még négy bak volt egy helyen, úgy összeverekedtek, hogy az egyiket szinte kiherélték, állatorvoshoz kellett vinni, ivartalanítva lett, vissza sem fogadták. Őt összeraktuk az egyik nőstény tesójával, ők nagyon jól kijönnek. Szerintem ivaros bak mellé nem igazán való másik nyuszi (nősténynek havonta csinálna kisnyuszikat, másik bakkal meg folyton verekednének), de majd kérdezd meg az állatorvostól esetleg. Még annyi, hogy a mi nyuszijaink fő tápláléka nem a széna, sokkal jobban szeretik a mieink a tápot, szénát kb havi egyszer kapnak, ettől még soha nem volt bajuk. Jó húsban vannak mind, a kezdő hármas nyuszik már lassan 4 évesek.
2021. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
#4 az is benne van sajnos, valóban, hogy csak véletlen egybeesés és valami betegsége van. Jobb lenne ha az orvos menne házhoz, mert ha esetleg mégiscsak sokkos, nem lenne jó még pluszba hurcolni egy idegen helyre.
2021. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#2 majd mindenképp megírom amint tudunk valamit😊
2021. máj. 9. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Okozhatja a környezetváltozás is, de ha nem eszik, azonnal orvos! Az én nyuszim költözés után 3 hónapig nem jött ki a ketrecből. Utána is csak óvatosan, fokozatosan távolodott a ketrectől, és azonnal visszaszaladt, ha megijedt.
2021. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!