Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám szobatisztává...

Hogyan tudnám szobatisztává tenni a törpenyuszimat?

Figyelt kérdés
4 hónapos klein rex kislány. Viszont olyan gond van, hogy egyrészt mindenhova pisil, ha esetleg a pelletbe akkor is belefekszik, pedig lenne hely a ketrecben máshova feküdni. Minden sarokban pellet van, vagy kajás edény de van hogy a ketrec középbe pisil ha éppen nem fér a sarokhoz mert pl kajás edény van ott.Eddig állathordozóban élt, az előző gazdinál, szóval nincs gondolom szoktatva semmire, viszont az elég undi hogy a pisis kakis pelletre fekszik kb mindig, illetve nem is mindig a pelletre ürít. Mivel tehetném szobatisztává? Illetve hogy ne feküdjön bele?

2018. ápr. 9. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Neki kéne kiválasztani egy sarkot, ahova pisil és bogyózik. Ha neki nem megy, válassz ki egyet te, ahova raksz neki wc-t, de legyen elég nagy, hogy bele tudjon ülni kényelmesen és ha pucsít, ne folyjon kívülre a pisi.

A wc-be pakold bele az összes elhagyott bogyót, hogy tudja, oda kell.

A szénatartót rakd a wc fölé, sok nyuszi szeret bogyózás közben enni, és ha más nem, talán ez odaszoktatja. :)

2018. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Illetve még az ivartalanítás tud segíteni, mivel a legtöbb ivaros nyúl nem lesz szobatiszta, bármennyire is erőltetjük.


Akkor mondható egyébként szobatisztának, ha a pisi csak a wc-be megy. A bogyókkal más a helyzet, nagyja a wc-be fog menni, de én így is minden nap összeszedek vagy 10 bogyót, amit széthagytak ketten. :)

2018. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt csináltam először amit leírtál, de hasztalan volt mert akkor is mindenhova pisilt, meg bogyózott. De egyébként erről hogy belefeküdjön, le lehet szoktatni?
2018. ápr. 9. 18:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Enyémek is szeretnek benne feküdni. Gondolom ez ilyen nyuszi szokás, de hátha lesz valaki, aki erre is tud válaszolni, mert erre nincs ötletem. :(


Ha nem jött be, amit írtam, akkor majd ivartalanítás, de tudom, ahhoz még fiatal. De majd úgyis át kell rajta esni, veszélyes és kellemetlen ivarosan hagyni.

2018. ápr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tedd vissza a wc-t, meg fogja tanulni.
2018. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bent van 2 wc, egy sarok, meg egy bazi nagy ami lefed 2 sarkot is. A 4. sarokba a kajás tányér van.
2018. ápr. 9. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy azért fekszik bele, mert kényelmesebb neki, mint a sima, hideg ketrec. rakj be neki egy függőágyat, vagy vmi puha fekvőhelyet, az enyém mindig azon fekszik, ha be van csukva(ha kinnt van, akkor pedig a szőnyegen vagy a kanapén :) ).

kipróbálhatnád a mélyalmozást is, ha nem lesz változás. ekkor nem lesz pisis a nyuszi, mert a pisit beszivja a pellet-forgács kombó.

2018. ápr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pellet van most bent neki, amikor pléd is volt akkor egyébként csak feltúrta meg rápisilt.
2018. ápr. 14. 10:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy darab wc legyen, felette a szénatartó.

Másrészt még kicsi, meg fogja tanulni. Szedd a bogyót, töröld fel a pisit, meg fogja tanulni.

2018. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egy wc van bent már, illetve a széntartót is a wchez raktam. A pisilés hellyel közzel már megy, de a bogyó az abszolút nem. Illetve belefekszik ugyanúgy...a pléd meg nem megoldás alvóhelynek mert csak lepisili.
2018. ápr. 15. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!