Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki fognak még jönni egymással...

Ki fognak még jönni egymással a macskáim?

Figyelt kérdés
Van két örökbefogadott macskám, tesók. Kb egy éve tök jól vagyunk , de tegnap a viharban kiszökött az egyik - ivartalanítva van, chip , macskaháló stb. - viszont 15 óra múlva vissza is jött. Átnéztük, lemosdattuk, még tetszett is neki, szépen megnyugodott mindenki, viszont azóta az a cica, aki itthon maradt - Tora - állandóan fúj, nem szereti a közelségét a másik cicának , a tesójának. Elmenekül, ha a szökött macska - Márni - közeledik felé, fúj, ingerült, csapkod. Előtte nagy összebújásokba voltak. Ez csak ideiglenes? Mit tehetek , hogy számukra újra kényelmesebb lehessen az együttlét? Másnak is reagál ilyen intenzíven az állatkája a viharra? ( a macskaháló biztosítva lett) .

2021. jún. 27. 02:03
 1/5 anonim válasza:
80%
Szia ! Napokba olvastam egy facebook posztot ! Lehet eltudnal ezen a vonalon indulni. Kiszokott a cica viszont serulest szenvedett . A gazdi letorolte gyogynovenyes keszitmennyel a bundit es elvitte dokihoz . Viszont haza fele ugyan ez fogadta. Az otthon maradt cica nem fogadta el . Ott a mas allatok szagara gondoltak vagy a keszitmenyre.
2021. jún. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Szia


A macskák és a kutyák is szag alapján tájékozódnak és ismerik meg egymást.A te macskád eltűnt napokra,így 'kinti' szaga volt akár más macskáktól.Most megfürdetted így megint más szaga van.


Ezalatt az egyedül maradt cica hiába csak 15 óra egyedül uralta a házat,a területet.

Nem engedi vissza a már idegen szagú macskát akkor sem,ha felismeri.


Össze fognak kapni ez biztos.Legalabb egyszer.De rendben lesznek,csak had kapja vissza a másik macska is a 'ház szagát',és most már had rendezzék ezt le.


Nekem a kutyám volt ilyen.Ha egy-két napot a páromnál töltöttünk (ameddig nem laktunk együtt) ha haza mentünk morgott anyámék kutyájára és elbújt.Kellett legalább pár óra ameddig vissza rendezkedett a lakásba.

A másik kutyával ott nem volt baj csak az enyémmel.Míg a másik kutya elvolt abban a tudatban,hogy csak külön sétán vagy bezárkózva vagyunk a szobában addig az én kutyám berendezkedett a másik lakásba és nem akart a másik kutya területén lenni.


Fura ez az állat 'enyém-tiéd' szokás..

2021. jún. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Órákra*

Láttam,hogy nem napokra,de akkor is azt írtam.nem figyeltem..:x

2021. jún. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valami nagyon halványan alakul , de igen becsúszott egy pofozkodás,azóta csend van. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2021. jún. 27. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Egyszer láttam egy műsort, ahol papírzsepivel/papírtörlővel gyűjtöttek szagmintát a macskák bajusza-arca vonalánál található illatmirigy közeléből simogatással, majd a két cicától származó papírokat megcserélve átsimogatták a másikéra. Nem egy napos procedúra, többször meg kellett ismételni, de megszokták egymás szagát és elfogadták azt. :)
2021. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!