Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 7 éves kisfiúnak mi lenne...

Egy 7 éves kisfiúnak mi lenne a legjobb első kisállat?

Figyelt kérdés

Tudom, kisgyereknek nem veszünk állatot, ha a szülő nem akarja, de ha esetleg nem válna be neki se lesz elhanyagolva, nem első kiskedvenc lesz a házban.

Ami kritérium, hogy ne legyen nagyon koszos, azaz ne kelljen naponta almot cserélni a kellemetlen szagok elkerülése végett.

A hörcsög szimpatikus volt, de attól az éjszakai zajok miatt kicsit félek.

Jelenleg a sünik és a nyuszik a befutók, de nyitott vagyok.


2021. júl. 18. 10:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
50%
madárpók
2021. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a hullámos papagáj vált be.
2021. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
82%
A fölöttem lévő szomszédom zagyvaságokat beszél... Milyen madárpók? Szerinted nem ijedne meg tőle egy kis gyerek sem? Leteszteljük rajtad? Vissza megyünk a múltba ha szeretnéd.
2021. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
64%

A #16 vok.

NEM A #15-nek szólt

2021. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam évekig könyörgött egy madárpókért. 7 évesen kapott egyet. Amúgy azért is jó mert nincs vele sok baj. Heti egyszer kell etetni, de ha foglalkoznak vele amúgy nagyon aranyosak.
2021. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
80%
Oks. De vigyázzatok rá. ;)
2021. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztetek ti ezeknek az állatoknak? Mert ha az az elvárás, hogy ne legyen "koszos", akkor pl nem láttad még, milyet tojik egy sün...

Mind a sün, mind a nyuszi elég speciális igényű állat, egyáltalán nem ajánlanám kisgyereknek!

Hörcsög akkor már jobb, esetleg egér?

Valaki írta a pókot, amúgy tök jó ötlet, ha nem tart tőle senki a házban. Nagyon szépek, nem igényelnek sok törődést, csak megfelelően kialakított helyet. Bár az etetése egy 7 éves gyereknek még nem biztos, hogy oylan egyszerű.

De MINDEN állatnak elsőkörben utána kéne olvasni!!

2021. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
31%
Valami emlőst, vagy csak egy emlőt.
2021. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen mindegy. Úgyis miután eltelik a 3 nap csoda, utána hetente ránéz, hogy megvan-e még. Szóval olyan kell amit te szeretnél....
2021. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Na a nyuszi az pont, hogy nagyon “takarítós”. Kiszórja a szénát, össze-vissza szrik, ha kiengeded és az almot is pucolni kell. Napi szintű problémák ezek, tudom, mert volt lakótársam ideiglenes nyuszibefogadó.

Sokkal többet szív/szívott, mint én, akinek macskája van. Napi egyszer kiszedem kb 5p alatt a kakit az alomból, ha fogy, rátöltök és 3-4 hetente elég az egészet lecserélni meg kimosni az alomtálcát, de ez a művelet sem több 15 percnél mindennel együtt. Igen, szőr az van, de átlagos mennyiségű takarítás (én heti egyszer porszívózok, legalább ennyit szerintem mindenki szokott) plusz egy ragacsos szösztelenítő henger (a ruhákhoz) mellett simán kibírható, nem járok nyakig szőrösen sehol.

Egy gyerekekhez szoktatott felnőtt (legalább 2-3 éves) cica szerintem teljesen jó választás, pláne ha lakásban volt tartva egész életében. Nem, nem bontja le a lakást, ha foglalkozva van vele, viszont utóbbiból sokkal kevesebbet igényel, mint egy kutya és sétálni sem kell vele (aminek bizony, hamar elveszik a varázsa a gyerekeknél, mikor helyette lehetne fetrengeni vagy barátokkal programozni).

2021. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!