Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 7 éves kisfiúnak mi lenne...

Egy 7 éves kisfiúnak mi lenne a legjobb első kisállat?

Figyelt kérdés

Tudom, kisgyereknek nem veszünk állatot, ha a szülő nem akarja, de ha esetleg nem válna be neki se lesz elhanyagolva, nem első kiskedvenc lesz a házban.

Ami kritérium, hogy ne legyen nagyon koszos, azaz ne kelljen naponta almot cserélni a kellemetlen szagok elkerülése végett.

A hörcsög szimpatikus volt, de attól az éjszakai zajok miatt kicsit félek.

Jelenleg a sünik és a nyuszik a befutók, de nyitott vagyok.


2021. júl. 18. 10:05
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
90%
Dzsungáriai törpehörcsög az igazi, de legyen kézhez szoktatva, különben egy önző dög lesz.
2021. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
85%
Egy pók a sarokba.
2021. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Goldendragon04 válasza:
72%
Kutya (tartási helytől függően ( lakás, kertes ház?) kis, közepes, nagy termetű) vagy macska. Viszont napi kötelezettséggel jár a tartásuk, etetés, itatás, napi séta.
2021. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
48%

Angliában sok gyereknek van heartrat-je (kedvenc patkány). Persze díszpatkány.

Magyin okosak, bújósak. Ketrecethetente kell takarirani.

Kaja, vit naponta es a ketrec környéke us

2021. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
70%

24

Ricsinek is volt a barátok köztben.

2021. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
75%
#24, patkányból minimum kettőt tartunk, este hangosak, mert általában akkor éberek, és nem elég hetente takarítani, mert folyamatosan jelölnek pisivel, és, irtó büdös tud lenni. Másrészt hatalmas helyigényük van, 80*50 alapretület kell nekik minimum.
2021. júl. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tartok tőle, hogy valóban az én nyakamra szakadna az állat, de érthető a kérése. A nagyobbik gyereknek (gimnazista) nem egy állata van és ő is szeretne egy kiskedvencet, aki csak az övé.

A pókoktól félek, egeret vagy patkányt a többi családtag nem szeretne. Egyelőre a hörcsög tűnik a legjobbnak, de még nézelődöm. Csincsillákról van esetleg valakinek tapasztalata?

2021. júl. 19. 22:16
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak, 15 évig.

Drága a tartásuk (sok széna, minőségi táp, gyógynövények, stb.), az állatorvosról nem is beszélve, egy-egy kezelés több tízezerbe kerül és ritka az egzós doki


Hatalmas ketrec kell, belinkelhetem nekünk milyen volt.

Minimum 2 kell, különben depressziós lesz.


Nem dédelgetni való állat, naponta több órát ki kell engedni, simizni 1-2 percig lehet, ugrál tovább gyorsan.


Megrágnak mindent, tapétát, kábelt, fa szekrényt.


Illetve nem olyan könnyű elnyerni a bizalmukat mint pl.: egy tengerimalacnak.

2021. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

A csincsilla akár 20 évig is élhet. Egyedül tilos tartani. És legalább akkora hely kell nekik mint egy vállfás szekrény. Költséges állat mivel egzotikus. Gyereknek egyáltalán nem javaslom.


Örökbe fogadható csincsillák: [link]

2021. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
75%
teknős
2021. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!