Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányok költöztek a házunkba...

Patkányok költöztek a házunkba, és egy ideje semmi mozgás. Megszabadulhattam tőlük?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először a lépcső alá költöztek be, ahol mindenféle kacat volt, szép kis fészket építettek maguknak. Azután a szomszéd macskáit rendszeresen az udvaron találtam, és nyilvánvalóan addig zaklatták őket, amíg eltűntek onnan. Pár nappal később a padlás irányából támadtak a lakásom felé, gipszkarton mennyezet lévén vígan tobzódtak a fejünk fölött, és szörnyű zajt csaptak. Éjszakánként a konyhai villanynál zakatoltak, megrángattam a kábelt jópárszor, remélvén, hogy elmennek, de ők meg a túloldalról mozgatták, sza\\\'l nem igazán érdekelte őket. Azután alaposan megdöngettem a mennyezetet, ez először néhány percnyi békét eredményezett, majd egy ideje teljes a csend. Szerintetek megszabadultam tőlük, vagy ez csak átmeneti fegyverszünet a részükről?
2008. dec. 9. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
sztem még ott vannak. De olyan cukik, nekem is van 4, de mondjuk ők nem házi patkányok
2008. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia. kegyetlen vagy sem, rakj ki patkány mérget.

nagyon nagy kárt tudnak tenni.

2008. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azt elfelejtettem mondani, hogy az "egy ideje" alatt 5 napot kell érteni. Vagyis 5 napja nincsen mozgás. Így reménykedhetek?


A méregtől félek, mert kutyáim vannak, sok balesetet hallottam, és a neten több helyen is olvastam, hogy a mérgezett patkány, amikor rosszul lesz, hajlamos hányni, ezáltal véletlenszerű helyekre méreg kerül.


Arra az undorító ragasztós csapdára gondoltam, amiről tudom, hogy embertelen állatkínzás, ezért is latolgatom ennyi ideje, de ha mégis türhetetlenné fajulna a helyzet, valahogy csak túlteszem magam a lelkiismeretemen.. Mit gondoltok?

2008. dec. 10. 00:49
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

én határozottan úgy tudom, hogy a patkány gyakoraltilag kiírthatatlan házi eszközökkel. elképzelhető, hogy kölykök születtek, és így a nőstények kevesebbet mozognak.

(így viszont hamarosan látni fogod, hogy hatványozódott a számuk:)


nekem van 3 patkányom (hobbiállatként), de a vadon élő, kártevőnek számító patkány veszélyes, és betegségeket terjeszthet (csak mint minden más kártevő). valamint bátrak lehetnek, harciasak, és adott esetben az 500-1000 grammos súlyt is elérhetik.


azt javaslom, hogy bízd szakemberre a kiírtásukat. az meg tudja oldani, hogy a kutyáidnak ne legyen bajuk.


viszont egy vígasz van... ahol van patkány, ott nincs egér!:)

2008. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:) Lassan 2 hete teljes a csend.. Ragasztós csapdára viszont még mindig nem bírtam rávenni magam. Két dologban reménykedek: hogy a környék cicái rendszeresen zaklatják öket, így nem találják fészeképítésre alkalmasnak a padlásteret (a cicák többször is bekölykeztek már oda), a másik, hogy sokszor láttunk már az udvaron patkányt, gyanítom, hogy a szomszéd istálló miatt, így ott maradnak, mert ott jobb nekik.


Az egér jobb lenne, azt legalább ki tudom fogni.:)

2008. dec. 19. 01:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak egér volt egy patkánytól meghalnék :S mi olyan rácsapós csapdát használtunk csak az kapta el. a méreg a belemászós a ragasztós nem használt

(a ragasztósba csak mi ragadtunk bele folyton és a kutya egyszer belefeküdt:S

2008. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jajistenem szegény kutyus..:)) Én a csappantós egérfogót csapkodtam régen programszerüen az ujjaimra. Ha kevésbé érzékenyre állítottam, az egér megette a csalit. Akkor már inkább az ujjam.:))
2008. dec. 19. 23:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát legyél kegyetlen nagyon nagy kárt tud okozni:S
2008. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Másfél hónap eltelte után is csend van, tehát valószínűleg csoda történt és elmentek.:) Még valószínűbbnek tartom, hogy a szomszédok cicaserege zavarta el őket a folyamatos zaklatásukkal. Köszönöm a válaszokat, mindenki nagyon hasznos volt számomra! :)
2009. jan. 13. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!