Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mozgás kell így majd neki?

Mennyi mozgás kell így majd neki?

Figyelt kérdés

Ha egy boxert szeretnék a lakásba (maximum az én szobámba lehetne) akkor mennyi mozgást igényel? És ezt hogyan osszam be? Vagy ha kerti kutyus, de sajnos muszáj kennelben tartani akkor mennyi mozgás kell neki? Mivel suliba járok így egész nap nem vagyok otthon.

13/L


2011. máj. 30. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugye nem mondod komolyan, hogy lakásba, és ráadásul csak a te szobádba egy boxer? Kennelben dekkolni meg megint nincs sok értelme, rengeteg mozgásra van szüksége, aktív, játékos fajta! Az ideális, kinti-benti kutya egyaránt, rengeteg sétával, foglalkozással! De ha kennel, vagy csak kizárólag a te szobád, akkor én nem javaslom!
2011. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
boxernek legalább napi 3-4 óra intenzív mozgásra van szüksége
2011. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jajj, nem úgy, hogy csak az én szobámban. Persze séták, udvari futkározás, meg minden. És amúgy is van séta meg játék, de egy fél órás séta után kifárad, szóval nagyobbra nem szoktunk menni. De még csak 5 hónapos, ha nagyobb lesz biztos tovább bírja. De ha a szobámban lehetne, többet lehetnék vele, és nyáron, melegben, kicsit jobb volna neki meg télen a hidegben is.
2011. máj. 30. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:
De akkor most mi is a kérdés?
2011. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát végülis, hogy hogyan osszam be a lemozgatást. De az is hogy melyik lenne neki jobb: kinnt vagy bennt?
2011. máj. 30. 21:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy csak a te szobádba lehet, keresztül fog menni a lakáson mindenképpen másképp gondolom nem jut be. Szerintem a legjobb az lenne, ha kint lehetne (nem kennelben) napközben, de pihenni bemenne a te szobádba.


Én így osztanám be az idejét a helyedben: reggel suli előtt fél órás séta, kis tanulással (helyben maradás, fekvés, lábnál követés, ülés, stb) utána kis labdázással.


Suli után most, hogy ilyen meleg van, a legjobb az lenne, ha leginkább gyakorolgatnátok valami árnyékos helyen vagy a szobádban, meg minimálisat jászanátok, amíg neki kedve van és nem zihál nagyon.


És este 8 után jó nagy séta, lehetőleg kutyatársasággal, mondjuk másfél óra.


Nekem egy öt éves boxerem van, mi reggel fél óra - háromnegyed órát gyakorolgatunk, játszunk, este meg minimum másfelet rohangál kb. 10 kutyával.


így aztán tényleg semmit nem csinál idebent, csak eszik, meg alszik.

2011. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bíztatás képpen: http://www.youtube.com/watch?v=YBreW-36nTk


Érdemes rászánni az időt a tanulásra :)

2011. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos faluban lakunk így kutyatársaságra nincs lehetőség. Már próbáltam szervezni, de sajnos nem jött össze. :(
2011. máj. 31. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!