Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszt lehetett? Esetleg...

Nyuszt lehetett? Esetleg erdei pele? Fotók, leírás, hang.

Figyelt kérdés

Ligetekkel borított mező mentén élek, és a telkemre egy állatba betévedt, kíváncis voltam, mi ez, a háztetőmről ugrott le a földre, onnan villámgyorsan az egyik fámra, amikor meglátott engem, hogy kijöttem a házból. Láthatólag menekült előlem, félhet az embertől.


Első pillanatra mókosnak hittem, a köv. másodpercben meg pelének, ami igaz lehet, mert az erdei pele tud fára mászni.

[link]


Aztán a nyest ugrott be, de arról azt olvasom, ügyetlen a fára mászásban, a wikipedia szerint:

[link]

"A nyest és a nyuszt (Martes martes) nagyon hasonlítanak egymásra. Megfigyelések szerint, ahol egy területen mindkét faj él, ott kerülik egymást: míg a nyuszt jobbára nappal és alkonyatkor, addig a nyest éjszaka vadászik; a nyuszt kerüli a településeket, a nyest viszont nem; a nyuszt ügyesen mászik a fára, a nyest inkább földközelben tartózkodik."


Ezért a nyuszt lett a leggyanúsabb.

[link]


Szerintetek mi ez?


Hihetetlen ügyesen ugrált fáról fára, és kúszott villámgyorsan a fatörzsön.

Egyértelműen csipogott, nem madár volt, mert egy sor csipogás között azonnal vartyogásba váltott, kissé békaszerűen: "uuuááÁÁRRKVÁÁÁáááoouuu". Rögtön ezután, és ezelőtt csipp-csipp-csipp. Aztán meglapult a fán ,ahoyg észlelte, hogy nézem, és már csak csipogott.


Jobb minőségű fotók:

[link]

[link]


Rosszabb minőségűek, de meg lehet figyelni, a rókaszerű bundácskát és füleket, ami a nyesztnek is, nyusztnak is van a fotó közepén:

[link]


A többi fotó:

[link]

[link]

[link]

[link]



2021. aug. 3. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
lehet egy sasmadár volt
2021. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tévedek, de a jobb képek alapján nekem vörös mókusnak tűnik. Elszórva 1-1 példánnyal szerintem bárhol találkozhatsz, legalábbis én már találkoztam eggyel a dél-alföldön, Szeged mellett.
2021. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mókus meg a pele még csak-csak hasonlít, de a nyuszt meg a nyest görényszerű, és jóval nagyobb az előbb említetteknél. Nem is értem ezt a kérdést...

A fotón egyébként egyértelműen egy vörös mókus látható.

2021. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mókus, a füle is mókusos, hegyes, nem kis kerek.
2021. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy mókus 🤦‍♂️
2021. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az első benyomásom volt valós? Lehetséges. Ahogy nézem az állatfotókat, a nyest és a nyust valóban inkább keres fülű, a mókus meg hegyes.

És a hangja tényleg mókusos? Olyan hangot ad ki, mint amit írtam?


(Az első válaszadó viszont végig se olvasta a kérdésem. Egy négylábú állat futkározott fáról fára, miután leugrott a háztetőmről. Egy sas nem futkározik...)

2021. aug. 3. 18:36
 7/10 A kérdező kommentje:

Nézve a képeket a neten, tényleg mókus lehet. Nem kötözködésből, de azon belül biztosan vörös mókus? Sciurus vulgaris? Erre rákerestem, és egyet se látok a neten a fotók közül, amelyiknek fekete "kesztyűje" volna, fekete farokkal, bár ez az egy (kiemelt) találat hasonlít rá, amit lent mutatok most.

Amit én fotóztam, rókaszerű, bár abból is van ugye több árnyalat.

A találatok közül ez az egyik nagyjából olyan, bár a fotómon levő egész pontosan fehér hasú, fekete mancsú, és fekete farkú.

(És nem Misimókus. :P )

[link]

2021. aug. 3. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
A vörös mókus "hatalmas" és bizonyos helyeken elég sok van belőlük. Szerintem ez inkább egy mókus lesz.
2021. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vörös mókus :).
2021. aug. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. aug. 8. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!