Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lehetett? (leírás)

Milyen kutya lehetett? (leírás)

Figyelt kérdés

Tudom nem sok esély van rá hogy megtudom de hátha valak ismeri és ráismer.


Közepes méretű kutya. Vékony, határozottan vékony testalkat. Hosszú pálcika lábak. Vékony hegyes fej. Fejhez képest nagy, ágaskodó fülek. Nem tudom hogy fajta jellemző-e a szín de sötéttebb árnyalatú zsemleszínű és rövid szőrű.

Nekem az első gondolatom az volt hogy egy az egyben úgy néz ki mint a Vuk meséből a Sut.


Ha valaki ráismer megosztaná velem? Állatorvosnál láttam de nem magyar volt a gazdája, így nem tudtam megkérdezni.


2014. okt. 10. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valami keverék volt.
2014. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fáraókutya...? Vagy talán cirneco dell'Etna?
2014. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy talán német pincser még, ami eszembe jutott,abból is van barnás,az őzpincser...Nem csak törpe változatuk van.
2014. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Whippet?

[link]

2014. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nagy ágaskodó fülek, akkor talán valóban fáraókutya vagy ibizai kopó.
2014. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg még basenji, de annak nem olyan vékony a feje.
2014. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A cirneco dell'Etna lesz az, hm vagy a fáraó.

Őszintén szólva nem sok különbséget látok laikus ként. :)

Bár minden bizonnyal egy hozzá értő rengeteg különbséget tudna felsorolni.


A lényeg hogy most már tudom két fajtára szűkíteni. Érdekelni csak azért érdekelt mert soha életemben nem láttam még csak hasonló kutyust sem. Olyan aranyos volt, főleg ahogy fej forgatva érdeklődve próbált belesni a vizsgálóba a küszöbnél :D

2014. okt. 10. 15:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Bár a származási helyből és a gazdi kinézetből (olaszos vágású fiatal ember volt ) lehet hogy tényleg a cirneco dell'Etna
2014. okt. 10. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!