Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap vettem egy csukylás...

Tegnap vettem egy csukylás patkányt. Ne aggódjak, ez normális? Lent a teljes sztori.

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy hím csuklyás patkányt, aki tavaszi születésű, szóval körülbelül 4 hónapos. Első kérdésem, hogy nem túl idősen vettem? Sok helyen olvastam, hogy ezután már nem lehet kézhez szoktatni, és hasonlók. Sajnos nem tudtam máshonnan beszerzni, amerre lakok nem igazán vannak tenyésztők.

Először nagyon félt ha benyúltam a ketrecbe, viszont engedte, hogy kivegyem, és amikor simogattam, mozdulatlanul tűrte. Ma azonban csúnyán megharapott (eddig is rengetegszer megharapott, de ez elég mély lett). Nyújtottam be neki kaját, volt, hogy elvette a tenyeremből és elkezdte nyalogatni a tenyerem. Amikor csak két ujjal nyújtom felé, van, amikor belémharap, és van, amikor nagypn úvatosan elveszi, szóval eléggé kiszámíthatatlan. Ma már kivenni se nagyon mertem, mert ahogy nyúltam felé(persze óvatosan és lassan), mindig az ujjaim felé fordította a fejét és közelített, nem akartam, hogy megharapjon.

Hogyan tudnál megszelídíteni? Sokat foglalkozok vele és türelmes is vagyok, szóval.. tanácsokat szeretnék. Előre is köszönöm.


2010. aug. 28. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A 4 hónap még nem olyan idős, legalábbis szerintem. Én 3 hónaposan vettem előző lány patimat, és teljesen hozzámszokott.

Ketrecen kívülről adott kajánál nekem is odakapo a pati, de gondolom téged nem így harapott meg. Más esetben egyszer harapott eddig az enyém, mikor a búvóhelyére nyúltam.

Szerintem próbáld meg azt, hogy a búvóhelyét szentnek tekinted, ahova te nem nyúlsz. A ketrec többi része közös, de a kinti világ a tied. Ha benyúlsz, csak tedd be a kezed, hagyd, hogy szagolgassa, ismerkedjen veled, és ha van kedve, és rámászik a tenyeredre, akkor óvatosan kiemelheted. Ha nincs kedve, ne erőltesd, és hagyd meg neki a választást, hogy elvonuljon előled a házába, és ekkor ne nyúlj utána. Kint csak simogasd az öledben egyelőre. ha majd teljesen megbíztok egymásban, és nem lesz vele ilyen gond, akkor már a szobába is kiengedheted, ha szeretnéd. Ha rossz, azonnal tedd vissza, de ha jól viselkedett, szelíd volt, akkor adj neki jutalomfalatot, jelezve, hogy jó volt. Én pl Drops falatokat szoktam adni, odavannak érte. Szerintem egyelőre ne kezdeményezz, hanem barátkozz, engedd, hogy a patid is azt gondolja rólad, hogy nem fogod bántani. Csak türelem, nem megy egyik napról másikra!

Remélem, tudtam segíteni! :)

2010. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, tudtál segíteni (: még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy amikor benyúlok a ketrecbe, de nem a kis szent helyére, és hagyom, hogy szagolgassa a kezem, akkoris ráharap :S
2010. aug. 29. 07:30
 3/4 anonim ***** válasza:
De azok ugye nem nagy harapások? Csak szájába veszi az ujjad ugye? Mert ha igen, az sosem baj, akkor csak ismerkedik veled. A patik ilyen szempontból olyanok, minta kisbabák: mindent a szájukba vesznek. :)
2010. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Néha csak a szájába veszi, ez gyakoribb, és ropogtatja. Az nem fáj, hagyom is, mert rengeteg kiskutyám volt már, azoknál megszoktam :) Viszont néha úgy beleharap, hogy négy zsebkendő tele lesz vérrel, és eléggé fáj.
2010. aug. 29. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!