Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miben jobb vagy rosszabb egy...

1mark2polo3 kérdése:

Miben jobb vagy rosszabb egy vadászgörény egy labradorhoz képest?

Figyelt kérdés

(Kérlek kultúráltan válaszolj)

Sziasztok egy ideje szeretnék egy háziállatot, kettő állat között gondolkodom egy vadászgörény vagy egy labrador. Szívem szerint mindkettőt tartanám, de sajnos arra nincs elég időm. Elsősorban azok véleményére vagyok kíváncsi akiknek van/volt görényük vagy labradoruk vagy esetleg mindkettő.



2021. aug. 19. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezt neked kell tudni. Szerintem hogy valakinek ez vagy az volt, az nem tud objektív választ adni. Nekünk van a családban labrador, de nincs tapasztalatom görénnyel. De ha lett volna, akkor sem tudnék objektív választ adni. Pl. volt kutyám gyerekként, és tengerimalacom is. Nekem pl. a kutya volt a kedvenc. Más pedig másképp gondolná. (Bocs, csak most párhuzamot vontam)
2021. aug. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Vadáazgörény ✔

Kevesebbet eszik.

Kevesebbet kakál

Könnyebb magaddal vinni pl utazás állatorvos

Kevésbé energiaigényes a gondozása


Labrador:✔

Tovább él

Polulárisabb

Tanulékonyabb


Vadászgörény: ×

Rövidebb élettartam

Mindent megrág

Csak bent tartható

Párban ajánlott tartani


Labrador x

Sokat eszik,

Hatalmas energiaigénye van

Sokat kakál

Csak kint érdemes tartani

Mindent megrág

Ás mint az állat

2021. aug. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

A lányom az egyetemen - az akkori barátjával - örökbe fogadott egy vadászgörényt. Fiatalok voltak és meggondolatlanok, a tanulásba, bulizásba nem fért bele a görény körüli takarítás és a vele való foglalkozás. Örökké kosz és bűz volt körülötte. (A bűz a takarítatlanság okán, és nem a görény miatt volt) Visszavitték a tenyésztőnek.

Aztán a leány megnőtt, férjhez ment, a feje lágya is benőtt. Van egy labradoruk, a férfi vitte magával a házasságba. Nyugis, békés kutya, az azóta született kislány cibálhatja a szőrét és kiborogathatja a vizes edényt, a kutya szó nélkül tűri. Viszont végtelenül falánk, minden sz*rt fölzabál séta közben, emiatt aztán gyakran végigokádja a lakást. Olyan is megtörtént, hogy a konyhaszekrény alsó polcáról kikajálta a fél zacskó nyers rizst, rohanhattak vele az orvoshoz.

Nem tudom, ez mennyiben volt segítség, de megírtam.

2021. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, most inkább a görény felé hajlok, de még várok válaszokat.
2021. aug. 19. 16:46
 5/12 anonim válasza:
10%
Én már egyiket sem szeretném 😆
2021. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a görény kicsi, de ha valamit nem taláőlsz akkor csak azt kell tudnod hova dugdossa és minden meglesz.
2021. aug. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő van nálunk. A görény temperamentumától és szocializálásától is függ, mennyire lesz vérmes, harapós. A miénk minket nem harap, cuki, nem büdös, napi kb 3-4 óra együttlét elég neki úgy, hogy van egy 2 m^2es terep neki, ahol szabadon jön-megy. Tud csípni, véresre is tudna harapni, de nem szokott. Kicsi gyerekkel viszont nem hagynám kettesben. Makacs, kitartó, imád kaparni (bútort, radiátort). Alomra kell szoktatni. Halk, csak akkor visít hangosan, ha nagyon-nagyon megijed, ami nem gyakori. Fúj, ha tart valamitől, és izgatottságában vagy stresszhelyzetben halkan makog. 7-12 évig élhet.

Kutya: könnyen tanítható, költségesebb, több időt és mozgást igényel. Sétálni, játszani kell vinni, ha egyedül nem megy a tanítása, nevelése, kutyasuli szükséges. Többet kell takarítani utána, de kb minden fajta jobban babusgatható, mint a görény. Ha ugatós, akkor hangos és zavaró lehet. 15-20 évig élhet.

2021. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Plusz: a görénynek nincs veszélyérzete, nagyon körültekintőnek kell lenni, hogy a terep ne legyen rá veszélyes ( pl beszorul valahova, leugrik vagy leesik magasról, mert feljutnia könnyebb fejsúlyosan, mint lejutni. Összességében kevesebb költséggel jár, de betegség esetén drága lehet, főleg hogy exotikus állatnak számít az állatorvosoknál. Nem mindenki ért hozzá, mint a kutyákhoz.
2021. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vadászgörény:

Továbbá függönyöd ne legyen, mert a karnisról kell leszedned.

Ahová fel tud mászni oda fel is fog.

Egyébként imádni való jószágok.

[link]

2021. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt vadászgörényem. Leonardo volt a neve. Tanulékony, de önfejű. Játékos, cuki. Igényli a vele való foglalkozást. Inkább macska viselkedése van. Imádott sétálni, de szigorúan csak pórázon szabad. Ha elengeded, nem fog visszajönni mint a kutya. A legkisebb lyukba is belemegy. Falánk, mindig enne. Evéskor figyelni kell, mert sokszor eldugja a kaját " jobb napokra" ( és nem biztos, hogy jó ötlet amikor a csirkehúst az ágya alá dugja. Kis tolvaj. Ha hiányzik az este kitett zoknid, vagy a távírányitó akkor a görényt kell elővenned. Alomra szoktatható, de mindennap takarítani kell. Érdemes ivartalanítani őket ( ha hivatásos tenyéztő akarsz lenni) A fiú görénynek ha nincs ivatalanítva van egy nagyon erős "bundaszaga" Leo 19 évesen csendben elaludt. Öreglegény volt, szép kort megélt. Az kimaradt, hogy egészségügyileg elég szívósak.
2021. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!