Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire büdös egy vadászgörény?

1mark2polo3 kérdése:

Mennyire büdös egy vadászgörény?

Figyelt kérdés

(Kérlek csak akkor válaszolj, ha van vagy volt vadászgörényed)

Sziasztok!

Egy ideje gondolkodom vadászgöri tartásán, de elég rosszakat hallok a szagukról. Azt tudom hogy a legtöbb görénynek elmúlik vagy csökken a pézsma szaga az ivartalanítás után, ti ezt hogy tapasztaljátok? Illetve azt szeretném kérdezni még, hogy mennyire kellemetlen a székletük szaga? Nagyon büdi vagy meg lehet szokni?



2021. aug. 18. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem büdös.
2021. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem büdös.

De ha sűrűn fürdeted, akkor egyre, egyre büdösebb lesz.

2021. aug. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem büdös amíg tisztán tartod az almot.
2021. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Igaz, nem nekem, rokonomnak volt, és elég kellemetlen szaga volt. Bár őt nem zavarta.
2021. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres fürdetés, tiszta hely, sokat segít. De ha nem fürdeted hetente, akkor sem lesz vészes. Csak tartsd tisztán a ketrecet, akkor nem lesz baj.
2021. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt vadászgörényem. én nem éreztem büdösnek, mivel velük éltem, de az ismerőseim szerint azért lehetett érezni őket. sűrűn kell takarítani utánuk és akkor nincs gond. de szerintem nem is a székletük hanem a vizeletük szaga az ami megmaradt az emlékeimben.
2021. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Az alap pézsma szaguk mindig megmarad, ivartalanítás után is, csak nem lesz már olyan erős. Ha velük élsz meg lehet szokni, más viszont lehet érezni fogja. Rendszeres takarítás, hetente egyszer ki kell mosni a fekhelyet is. Fürdetni nem kell a görényt, csak ártasz vele.

A széklet meg egyik állatnál se rózsa illatú, napi kétszer érdemes emiatt kiszedni az álomból.

Ami még nagyon büdös a görényeknél az a büzzentés. Ott csak a szellőztetés segít.

2021. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A görényeket nem igazán szabad fürdetni,egy évben csak pár alkalommal,ha nagyon összekoszolja magát.

Nagyon kényes a tisztaságára,mosakszik mint a cicák.

A helyét is rendben tartja,a ketrecében egy helyre végzi a dolgát, könnyű takarítani.

Sőt,ha végzett,még a fenekét is megtörli.

Egy ivartalanított görény semmivel sem büdösebb egy átlagos háziállattól.

A pisijük a büdösebb.

Azt lehet érezni.

De ha nem hanyagolod el,semmit nem fogsz belőle észrevenni.

2022. febr. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!