Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S.! Megszülettek! Innen...

S. O. S.! Megszülettek! Innen mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Megmentettünk dzsungáriaiakat, erre az egyik nem megszült?! Szétszedtük az apától, ennyi elég? Kell még valami óvintézkedést tenni?? Kérlek segítsetek!! Köszönjük!! Jah, és nem vettük észre, hogy babás, azt hittük: pufi. Ne izéljetek, köszi! :)
2010. aug. 31. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gratula a hörcsögbabákhoz:)
2010. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

A hörcsög szaporodása



A kölykök már néhány hetesen ivarérettek, de a nőstények első fedeztetésével várjunk kb. 3 hónapos korukig! Ha egy pár egyszer már összekerült, nem szabad különválasztani őket, mivel nagyon csúnyán összemarhatják egymást, ha újból összekerülnek! A nőstényt a szülés után sem szabad különtenni a hímtől, csak ha már nem akarjuk többé szaporítani. A két szülő együtt neveli a kölyköket. A vemhességi idő kb. 16 nap.


A pár számára a szülés és az utódnevelés idejére biztosítsunk nyugodt körülményeket. A kölykök csupaszon, csukott szemmel jönnek a világra. Jelenlétüket csak nagyon vékony, síró hangjukról lehet felismerni. 2 hétig csak szopnak, de ezután már a fészket elhagyva (bár anyjuk igyekszik visszavinni őket), elkezdik kóstolgatni a szilárd élelmet. A kölyköket 4 hétig kell az anyjuk mellett tartani, ezután válasszuk szét őket nemek szerint.


Ezt találtam róluk. Remélem segít.

2010. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
öö most mi van? nem értem a kérdésr xD És honnan mentettétek meg és mennyit valamint menyi kölyököt filat le?
2010. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2-őt mentettünk meg: 2 "fiút" XD sz*r körülmények közül. Erre az egyik lebabázik. :D


Köszi: csak a szétválasztásra és a szét nem választásra ellentétes információkat találtunk!!


Most akkor együtt vagy külön??

2010. aug. 31. 19:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak Dzsungijaim. Ami FONTOS: az anya kapjon sok fehérjét (főtt tojásfehérje,sajt, félig lecsapott légy, tejföl, mert fehérje hiányában megeszi a kicsiket), és nagyon fontos, hogy ne piszkáljátok az almot (sajna takarítani sem szabad, maradjon meg a szaguk pár hétig), ne fogjátok meg a kicsiket!!!Az apát én soha nem vettem ki, de most már ne tegyétek vissza! Valamint ha elkezdenek mászni a picik, akkor semmi ne legyen bent amibe beleakadhatnak (kerék, lépcső, ilyenek)!
2010. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: ha most vettétek ki, még akkor visszatehetitek a fiút! Csak figyelgessétek őket. A 4 hét múlva elválasztás sztem korai.
2010. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem életképesek a picik, akkor az anyóca meg fogja őket enni, ezen ne csodálkozzatok, ha bekövetkezik. De ha jó anya, akkor elég, hogy egyedül van a kölykeivel. Vizet mindenképpen biztosítani kell neki, valamint zöldséget, gyümölcsöt, szóval zöldet is bőségesen (citrusfélék, "k" betűsek kivételével, mert ezek puffasztanak, illetve vesekárosítók), és normál tápot, fogkoptatót is. Akkor nem lesz gond. Néha lehet neki adni kis állati fehérjét is (tojásfehérje darab, de a sárgáját is kaphatja, macskatáp esetleg).

A kicsiket ne piszkáljátok, az anyóca majd gondoskodik róluk, ha úgy néz ki, hogy egy kicsi eltévedt a fészekből, akkor se nyúljatok hozzá, mert lehet, hogy a szagotok miatt nem fogadja vissza az anyjuk. Szoktak kimászni néha picik, ez természetes. Csak 2 hét után nyúljatok hozzájuk először. Az anyócát se nagyon fogdossátok. Ha nagyon muszáj költöztetni őket (ha már nem bírjátok a szagukat, ki szeretnétek takarítani), akkor se közvetlenül fogjátok a kicsiket, nyúljatok alájuk mondjuk egy kis lapáttal, és forgáccsal együtt emeljétek át őket az új helyre.

A fészeképítéshez adhattok az anyócának hörcsögvattát, papírzsepit (nem illatosítottat), WC papír gurigát (szétrágja és a darabjaiból építi a fészket), esetleg valami puha anyagdarabot.

A picik 2-3 hetesen nyitják a szemüket, 3-4 hetesen kezdenek szilárdat enni. 4-5 hetesen lesznek leválaszthatók. Vigyázzatok, mert lehet, hogy a 2-3 hetes csöppségek pattognak, ha meg akarjátok fogni őket, kiugorhatnak a kezetekből.

2010. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
2 órája választotuk szét őket...
2010. aug. 31. 19:59
 9/13 A kérdező kommentje:
*választottuk
2010. aug. 31. 20:00
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. aug. 31. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!