Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a kis tengerima...

Mit kell tudni a kis tengerimalacokról? Mit kell tenni miután megszülettek? Hány szokott születni?

Figyelt kérdés
Mondjatok el mindent amit tudtok erről!
2010. jan. 24. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a legtöbb 5db volt, apukáméknál 7 született egyszerre. Nyitott szemmel születnek és már születés után rágcsálják a szénát, meg a ketrec rácsát. Meg lehet simogatni őket rögtön, mert az anyukájuk nem féltékeny, nem dobja el a malackáit.

A méhlepényt nem kell kivenni a ketrecből, ez a malacmamának fontos a tejtermelődéshez és fontos tápanyagokat juttat vissza a szervezetébe azáltal hogy megeszi.

Apukát én külön ketrecben tartottam, egyrészt azért, mert nem fértek volna el, másrészt pedig azért, mert a malacmama már a szülés napján újra termékeny.

Ennyi jutott hírtelen az eszembe.

2010. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első kommentelő nagyon jól leírt mindent. Még annyi h vigyázz, mert megharaphatnak...bár nálunk még csak egy harapós kismalac született, de bazi sokszor véreztem:)
2010. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2010. jan. 26. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!