Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet panellakásban törpenyusz...

Lehet panellakásban törpenyuszit tartani?

Figyelt kérdés
Nagy ketrec lenne számára, de bizonytalan vagyok. Reggeltől kb. fél 6-ig dolgozom, így erre az időszakra végig be lenne zárva. Persze este kiengedném pár órára, kérdés elég-e ennyi mozgás? Valamint nem válik-e agresszívvá, ha az idő nagyrészét a ketrecben kell töltenie?
2021. szept. 25. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Konkrétan mekkora ketrec? A kiengedés pontosan hány óra, legalább egy -tól-ig határt írj le. A kiengedett idő mekkora részében foglalkoznál a nyuszival aktívan?

Amúgy maga a panellakás nem kizáró ok, de ha alig van időd foglalkozni vele, az már igen. Eleve úgy kéne számolni, hogy két nyuszi legyen, mert társaságra van szükségük. Amíg nem esik át az első az ivartalanításon, addig egyedül érdemes, vagy elszeparálva egymástól. Ehhez plusz hely kell. Ha itt már bukik a dolog, érdemes letenni róla. A nyusziknak elég nagy igényei vannak, nem csak helyet illetően, de törődést illetően is.

Én munka előtt is kiengedem őket, aztán ahogy hazaérek, egyből. Mondjuk nálunk elég nagy kifutóban vannak eleve, nem is ketrecben. Általában kisebb esetleges megszakításokkal egész végig kint vannak, ha otthon vagyok (kivéve ha pl edzek). Ez nálam napi 6 óra környéke. Ezt nem rohangálják végig, van, hogy itt alszanak az asztal alatt. De igénylik az aktív törődést is, a simogatást, bújást. Amíg "egyeske" egyedül volt, addig ez olyan szinten volt, hogy nem hagyott minket békén, végig jött, bökdösött, játszott volna, és aludni is csak mellettünk vlt hajlandó ha otthon voltunk. Nem minden nyuszi egyformán vágyja a törődést, de szociális állatok, szóval ha keveset vagy otthon, én nem ajánlom.

2021. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Sokat kell vele foglalkozni viszonylag és nem annyi hogy ott van aztán ennyi.Nekem is van 3,mondjuk kertes házban lakom és a kertben van nekik egy kis elszeparált rész és a házikójuk.Ha otthon vagyok ki vannak engedve és este zárom be őket mert akkor muszáj.Dettó mint 1-es ugyanaz a véleményem.

Ha munka után tudsz vele foglalkozni akkor nem gond a panellakás.

Széna kell neki rengeteg,tiszta víz és nyuszitáp de azzal vigyázz nehogy elhízzon.Saláta,retek levél,cékla levél,karalábé levél,friss fű ha tudsz szerezni tehát szinte minden ami zöld az mehet.De ha ezeket adod neki akkor aznap elég a széna és a víz a tápot kihagyhatod.Mindent össze vissza ne adj neki.Kell simogatni,szeretgetni

Hogy tegye az erkélyre 2-es?XD

2021. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Lehet panelban tartani, sőt szabadon is, mint egy macskát (a törpenyúl is használja az almot). Ha így tartanád, akkor némi átrendezést igényel a lakás, hogy nyúlbiztosság váljon, ne férjen hozzá a vezetékekhez, kábelkehez,konnektorhoz, növényeket ne érje el.


Lehet ketrecben is de akkor mindennap ki kell engedned.


Erkélyre ne tedd :D

2021. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt kosorrú törpenyulam. Akkor még társasházban laktunk, 11 éves voltam. Mivel nem ivartalaníttattam, utólag elég felelőtlennek érzem magamat, de ennyi idősen valahogy nem tudtam, hogy létezik ilyen műtét nyusziknál is.


Nálam egész nap kint volt, de kellett kb 1 hónap, amíg szobatiszta lett. Emlékszem, amikor még kicsi volt, vissza sem tudott ugrani a ketrecbe, de már odament és felállt két lábra, hogy tegyem vissza, egy idő után már magától visszaugrott, ha dolga volt. Egész nap fel volt hajtva a ketrec, bármikor ki - be járhatott, nem tett kárt semmiben, (de azért a kábeleket rejtsd el!) megesett hogy hazaértem és az ágyamon ült. :D Imádtam. 6,5 évig élt, egyedüli nyuszi volt, mert ha kettőt tartottam volna, dupla akkora ketrecre lett volna szükségem, anyám pedig nem engedte. Viszont így sem szenvedett semmiben sem hiányt. Néha levittem nyuszi pórázon sétálni a ház körül, (össze - vissza ment, nem olyan mint egy kutya) a lakásban pedig mindent együtt csináltunk, mindenhova követett, nyalogatott, elbújtam és szólongattam, odajött hozzám. Nekem viszont sok időm és energiám volt mindehhez, mert nem mindegy, hogy 3-4 óra szabadidőd, vagy 8-10 órád van naponta.

2021. szept. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
49%

Szerintem ez egyén függő.

Nagy testű kutyát se egészséges mégis hányan tartanak..


Ha keveset vagy otthon akkor inkább ne.. Ingerszegény lenne neki

2021. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!