Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel mennyire...

Angol cocker spániel mennyire való első kutyának? Illetve mennyire “panel kompatibilis”? A leírtak alapján alkalmas lenne nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt már régebben ilyen kérdés de az nagyjából 10 éve lett kirakva és én friss válaszokra/ tapasztalatokra vagyok kiváncsi.


Első kutya lenne, olvastam hogy a szukák ragaszkodóbbak mint a kanok viszont ivartalanítás terén a kanokkal egyszerűbb, szerintetek a nem az befolyásolja hogy mennyire alkalmas első kedvencnek? Ha igen akkor kan vagy szuka legyen inkább? Vannak olyan vélemények hogy tökéletes első kutyának ez mennyire igaz?


Panelban lenne tartva napi 2x3 órát lenne egyedül itt fontos megjegyezni hogy ez reggel kb 3 óra és este kb 3 szóval viszonylag sok időt töltök otthon ha pedig elkell mennem pl egy napra valahova akkor lenne kire bíznom a jószágot.


Olyan kutyát keresek akivel lehet aktívan foglalkozni de ha van egy sűrűbb napom akkor elég neki egy rövidebb (1 órás 45 perces séta) és emellett ugye az eü séták, valamint ragaszkodó és a nap végén oda bújik hozzám és lehet szeretgetni.


Tenyésztőtől akarom venni ebben a tekintetben a pénz ügyi keretek meg vannak rá és nem is sajnálom ha cserébe egészséges állatot kapok. Jövő ilyenkorra tervezem az ebet megvásárolni (lehet egy-két hónappal előbb is bele fér) ezért addig még sok időm lesz gondolkozni, de gondoltam inkább előre tájékozódom!



2021. jún. 24. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Szukákkal általában könnyebb.

De a spániel nagyon jó természetű, van akinek 3 db terápiás spánielje van (Maya, Frida, Freya)


Hanyadikon laksz? Lift van? Nálunk nem volt, anno szomszédom mindig ölben vitte le/fel a kis cockert.

2021. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Abszolút jó lakásba,ha mozgatod eleget.Ez egy vadász kutya (volt),kajtató eb.Azaz sokat használja az orrát,szeret keresős játékokat játszani.Nagyon kis kedves jószágok.:D

Kisállatok mellé nem való,mert vadászkutya! Előbb vagy utóbb nagy eséllyel kinyírja a hörit/malackát/degut/madarat.nem kockáztatnék,ha van ilyen a lakásban :D


Bár! A szomszédé kifejezetten tapló duó.Nagyon neveletlenek,úgyhogy azért velük is jó vigyázni.Tegnap ahogy vittem le a szemetet is bele akartak kapni a lábamba úgy szorította be a sarokba őket,hogy "nem szabad".

Há' mondom még jó hogy nem..

Bár a nevelési módszert látva mindent értek miért ilyenek.Sokat ugatnak,kissé agresszívak és dominánsak.más kutyát nagy ívben kerülnek.:D


Kicsit szöges ellentéte a fajta kellenének,de csak azért hoztam fel,hogy megemlítsem minden angyal lelkű állatkát lehet kis démonná nevelni..

2021. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy..a nem az mindegy,főleg ha ivartalan.

Nekem szuka,kan és szuka is van (szándékosan írtam így..).

Az egyik kan és a szuka egyformán "normálisak" a tőlük egy évvel idősebb szukám hiába ivartalan és hiába jártuk ki mind 3 szintjét a kutya sulinak még mindig menthetetlenül domináns.Vele külön is foglalkozom,mert nem tudom kutyás közösségbe vinni.

Végtelenül makacs..


Másnak ugyan ilyen gondjai vannak kannal :D

2021. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Nekem is van, és sok más gazdát ismerek. Nagyon makacs fajta, önfejű, független. Hozzáértően kell nevelni. Emellett rengeteg energiája van. Én biciklivel is szoktam sétáltatni, ha megfelelő az idő, van hogy félnapos túrákra viszem magammal. Ha panelban tartanád az éseskevés lenne, amit írtál. Nagyon beszédes fajta, unalmában ugat. Hajlamos agresszív lenni más kutyákkal.

Valóban nagyon kedves, de ez nem minden, nem egyszerű nevelni. Én szeretem, hogy ilyen temperamentumos, de tudom is kezelni, irónikus módon ahogy ezt a kérdést írom itt hajnalban, pont meghallott valamit és elkezdett ugatni.

Szerintem csodálatos kutya, kedves és hatalmas személyisége van, de nem kezdőknek való. A Beagle az hasonló eset.

2021. jún. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

A spániel nem nagyon való panelba mert nagyon mozgékony.

Legalábbis a mienk az. Otthon lehet hagyni de mikor piciként hozod bizd rá valakire. A mienk 2szer próbált meg elszökni. A lift van ott vidd , ha nincs akkor ölbe mert nem jó a gerincének a sok lépcső. Lányokkal könnyebb mert a kanok kicsit dominánsak. Sok szerencsét!

2021. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!