Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám felhizlalni a...

Mivel tudnám felhizlalni a nyuszim?

Figyelt kérdés

Van egy hobby nyuszim,lány és amikor megvettem akkor dobozba adták nem is simogattam csak amikor megfogtam otthol akkor éreztem a hátán a gerincét teljesen lehet érezni!Azt mondják,hogy a zab hizlalja eszi is de nem nagyon hízik...mivel tudnám felhizlalni?( Nem akarom megenni mielőtt valaki arra gyanakodna...csak jó lenne ha nem érezném annyira a gerincét!Mert, nagyon rossz érzés!=(

Kérlek segítsetek!=(


2008. dec. 12. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimnak is lehet érezni a gerincét ,meg a kutyáimnak is.Inkább a bundája miatt nem éreznéd a gerincét.Szerintem nem szabad felhízlalni, mert ezzel nem oldanád meg a gondod,csak a nyuszid lenne beteg tőle.
2008. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszókat általában nem kell hízókúrára fogni, mert híznak ők maguktól is (tapasztalatból mondom:)). Adj neki bőséges, jó minőségű kaját, de nem kell túlzásba vinni. Szénából adhatsz korlátlan mennyiséget. Tápláló a lucerna, abból is kaphat jó sokat. Nyúltápból nem kell túlzásba vinni, elég 3-4 evőkanál naponta. Az én nyuszim imádja a kukoricát és az is jó tápláló. Megkínálhatod nyalánkságokkal is, mint a mézes csemegék, vagy a banán, de ne túl sokszor, mert áteshet a ló túloldalára és jól meghízhat.

Mennyi idős a nyuszi?

2008. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most lesz egy éves!És köszönöm a kommentárokat!=)
2008. dec. 12. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell a nyuszit hizlalni, ha fényes, egészséges a szőre, tiszták a szemei, akkor valószínűleg nem is beteg és eleget is eszik. A zab egyáltalán nem hizlal, csak energiát ad, ezért adjuk a versenylovainknak. Azoknak nem jó ugyanis hízni. Konkrétan a kukorica és a lucerna hizlal, de azt meg nem szabad korlátlanul adni.
2008. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönöm a válaszokat!

2008. dec. 13. 11:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól írják az előttem szólók, a nyuszid tudja, mennyi kaja kell neki. Egyébként a széna igenis hizlal, mivel amikor vettem a tengerimalacomnak, szép dundi lett (bár ő rengeteget evett belőle). Ja, a párom házinyulai is szépen gömbölyödtek a jó minőségű szénától. Ezen kívül a nyúltáp is hizlal (ebben kukoricaszár, lucerna meg só van).
2008. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia!

9 éve foglalkozok rágcsálókkal és bizton állíthatom hogy a kukoricától, napraforgótól(szotyi) híznak jól, és attól h felhízlalod nem lesz feltétlenül beteg, csak ha túlhízlalod.Terményboltokban lehet kapni kacsatápot, amiben sok a fehérje, amitől a nyuszid nem zsíros hanem husis lesz.Az is fontos h ne hízlald túl mert elzsírosodhat a szíve és akkor meghal. amit még ajánlani tudok hogy egy kis poharas tejfölbe összezúzott kutyakaját keversz meg egy nagyon kevés cukrot, kb egy csapott kávéskanálnyit, ezt jól elkevered és azt is szívesen fogja enni és jól fog hízni tőle, ha pedig nem akarsz sok macerát akkor adj neki csak simán sajtot, attól is jól fog hízni de csak módjával adj neki. A nyulak kb annyit is megtudnak enni ami belefér egy műzlis tálba, de minek etetnéd túl ha egy fél bögrényi is elég neki? Úgyse használja föl csak átszalad rajta.Ja és ha sok fehérjében gazdag kaját adsz neki akkor elég egy kicsit kevesebbszer takarítani, mert a rágcsálók, mivel a cellulóz nehezen emészthető, megeszik a saját ürüléküket is hogy a benne lévő anyagokkal gyorsítsák az emésztésüket.

2008. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a sajtos dolgot kipróbálom!

Nagyon szépen köszönöm!=)

2008. dec. 16. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:

A kukoricával vigyázz, növeli az állat testhőmérsékltetét, bár valóban remekül hízlal.

Ezenkívül nehezen emészti meg a nyuszi, és bélproblémái lehetnek később.

Ha a tipikus hízlalótápból adsz neki minden nap pár kanállal (szárított hengerformájú lucerna), az elég lesz.

Lényeg, hogy ne legyenek radikális változások az étrendben, szépen lassan vezed be az új dolgokat, különben fosik.

2009. jan. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!