Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mint kiderült, vemhes lett az...

Mint kiderült, vemhes lett az egyik tengerimalacom 4 évesen. Sajnos ezt már nem tudjuk vissza fordítani, ezért tudnátok segíteni?🐹🐾

Figyelt kérdés
elpusztult a régi barátja ezért vettünk neki újat és kiderült, hogy a tenyésztő rosszul állapította meg a nemét és fiú... A régi malackám vemhes lett. Milyen előkészületek kellenek? Kell vele különösebb módon foglalkozni?

2021. nov. 22. 14:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

48 malac van fent perpill náluk. Oké, hogy a malac szaporább, mint egy kutya/macska, de... jó esetben 5 kölyök születik mondjuk. Az összes eladó cocájuk fiatal, és állításuk szerint folyamatosan vannak kölykeik eladásra.

Ez azt jelenti, hogy minimum 10, de inkább több malacot elletnek folyamatosan.

Ez durva szaporítás. :(


Legközlebb javaslom a malacmentőket, segítenek a társításban is.


A malackád kapcsán pedig mindenképp konzultálj dokival, nagy eséllyel műteni kell, ha nem akarod, hogy belepusztuljon az ellésbe.


[link]

2021. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
#21 A malacnak általában két kölyke születik, az öt már elég extrém. Leglábbis házikedvencként tartott malacoknál a kettő a normális. Szóval inkább ez alapján számolj.
2021. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
67%
22, Direkt írtam szélsőséget, először hármat akartam írni, végül azért számoltam öttel, mint "legjobb" esettel, mert még így is látványosan magasak a számok :(
2021. nov. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is vedd fel a kapcsolatot a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesülettel, 1000+ malac után biztos hogy nem ez lesz az első eset amit látnak.

Anyamalactól is függ de a kölyköket meg lehet fogni (bár 1-2 órásan már indokolatlanul fürgék) sőt, születés után érdemes lemérni őket (ha a malac nagyon stresszes, bár nektek 4 éve megvan szóval ismer titeket, érdemes várni pár órát) mert ha túl kicsi a súlya az baj, mi naponta mértük a piciket hogy figyeljük a rendes gyarapodást (előre bocsájtom, nem szaporítás volt, mentett malacka már vemhesen került hozzánk), illetve a mamát is hogy minden rendben-e vele, születés után pedig mindenképp figyeljétek őket, ha a kölykök nem mászkálnak viszonylag hamar ott baj van.

2021. nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!