Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek tengerimalac, esetleg...

Akinek tengerimalac, esetleg nyula van, miben tartjatok oket es mennyi idot forditotok a helyuk takaritasara?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy házi gyártású karámba van két lány mamlasz, minden este takarítva, megetetve várják a reggelt.
2021. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
1 tengerimalacom van jelenleg(társa meghalt) 120cm-es ketrecben. Kb 3 naponta kiszedem a mocskos forgácsot, és kap tisztát. Ez megvan 10 perc alatt, az utótakarítás(kiszóródik a szőnyegre, kiviszem a szennyest a zöld kukába pl) még 15 perc.
2021. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Es nem szoktatok elengedni oket a szobaban hogy a kedvukre szaladgaljanak?
2021. nov. 11. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de amikor volt társa minden nap kint voltak legalább 30 percet.
2021. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Kötelező őket kiengedni naponta több órára a ketrecből.
2021. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Nekem 2 tengerimalac van 2 összenyitott 100*50-es ketrecben. Kb. hetente 2-szer takarítom a ketrecet, kb. 25-30 perc mindennel együtt. Kb. heti 3-4 alkalommal engedem ki őket hosszabban, de kézben naponta vannak.
2021. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szervusz a tengerimalacot gyakran kell takarítani mert van egy anatómiai gond vele. Nincs gyomra! A megevett étel azonnal szinte végig megy rajta így ezáltal gyakrabban kell tisztítani a helyét is és persze etetni is. A nyúl , általában napi egyszer kell etetni vagy kétszer a nyulaknál kerülni kell a K betűs zöldségeket ezek megbetegíthetik. Továbbá a tisztítása ha száraz szénát adsz alá saját magának kialakítja a vackát és azokat elkülöníti úgy mint alvó hely étkező és WC. Mind két állat ha oda van figyelve rá teljesen szagtalan tiszta állat és kényelmesen tartható ketrecben ezek mérete rajtad is múlik milyenre van pénztárcád. De tartsd figyelembe a kényelmét is. A magasság kb 40cm a széllesség 70cm mélység 50cm ez szerintem a közepes méretű ketrec amiben egy állat kényelmesen el is fér. A kiengedésük első körben nagyon fontos az első időszakban a kézhez szoktatás és az hogy tudják a helyük egy védett hely "a Házam a Váram" elv kialakul bennük már kilehet őket engedni. A tapasztalatom az a nyúlnál hogy nagyon szeret szabadban lenni ekkor ugrál szökdécsel fogócskázik még a macskáimmal is. Persze én ilyenkor ott vagyok felügyelni mint egy gyereket. A nyúlnál tapasztaltam ha már megunja a játékot magától vissza megy a helyére. Ha a szabadon engedést gyakran megteszed a nyúl nem hagyja el messzire a lakhelyét ez ösztönös náluk csak addig távolodik el amennyire szükséges a táplálék szerzés céljából. Mind két állat hálás és megismer téged a tengeri malac némileg tanítható a nyúl nem annyira ő inkább ösztönös. A tengeri malac tartást abba hagytam mert sajnos van egy rossz tulajdonságuk Cannibálok és ezt csak akkor tudtam meg mikor eltűntek a kis tengeri malacok és utána olvastam... :( Ne vegyél mindig mindent készpénznek amit mondanak bátran olvas utána vannak fórumok olvasgass ott is. Nem az az okos ember aki mindent tud hanem az aki ha valamit nem tud tudja hol kérdezzen , kit vagy hol keresse (könyvtár,Wikipédia,fórumok)
2021. nov. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!