Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehetne kezdeni a denevére...

Mit lehetne kezdeni a denevérekkel?

Figyelt kérdés

Egy régi házat újítottunk fel még 3 éve. A régi mennyezet (én úgy emlékszem hogy nem volt lyukas...) alá raktunk gipszkarton-mennyezetet, a tartólécek között szigetelés ( kőzetgyapot) van. Pár hete kezdtünk hallani a mennyezetben furcsa hangokat, először csak olyat, mintha egy darázs repülne benne, de nekem hihetetlen hogy ott bármi is elközlekedik. De mostmár olyan bátor az a valami, hogy nem csak villámgyorsan közlekedik a gipszkarton fölött, de már hangjuk is van: mint a denevér. Más állat nem is nagyon tud feljutni a padlásra egyébként. Itt viszont meg vagyok lőve: onnan vajon hogy lehetne kikergetni őket? Lyukak vannak a mennyezeten, mert spot-lámpák vannak. Én attól félek hogy kilyukasztják a gipszkartont. Ez valós félelem?

Tehát a helyzet: a régi és az új mennyezet közé jutottak be valahogy, konkrétan a fejünk fölött az 1 centis gipszkartonon másznak...


2021. dec. 17. 22:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
még mindig nem ííííííííííííííííííííííííírtani, hanem irtani.
2021. dec. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Denevért nem lehet eltéveszteni a hanguk miatt, szerintem már lesz az, ha bizonytalan.
2021. dec. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
85%

A denevérek nem szokták szeretni az ilyen szűk helyeket, nem igazán mennek be oda, ahonnan nehéz kijutni. Szerintem is egér, patkány, vagy valami hasonló röpképtelen emlős lesz az. Ezzel az a baj, hogy kirághatják a gipszkartont, vagy elrágják az ott futó vezetékeket (mondjuk akkor -1 kártevő, cserébe nektek -1 spotlámpa).

Én szakember segítségét kérném, bár nem olcsó mulatság.

2021. dec. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ultrahangos riasztó, vagy ragasztós csapda jó lehet ellenük?
2021. dec. 18. 07:39
 15/17 anonim ***** válasza:
26%
Az ultrahangos cuccok semmire sem jók.
2021. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
19%
A szomszédban nyestek voltak a padláson, és azokat egy állandóan szóló rádió űzte el.
2021. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Kérjétek szakemberek, állatmentők segítségét! Ha elsőre nem jó számot hívtok, akkor is el tudnak igazítani, kiket is kell pontosan keresnetek. Én Budapesten kértem segítséget, a kerületből jöttek ki érte, télre az Állatkertbe vitték áttelelni, tavasszal elengedik.

Fokozottan védettek, rendkívül hasznosak és nagyon-nagyon kiszolgáltatottak.

2022. jan. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!