Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfialt a degunk és még...

Megfialt a degunk és még együtt van a fiú és a lány. Szét kell őket szedni?

Figyelt kérdés
Most fialt meg a degunk és olvastam vhol h szét kell őket szedni mert ahogy megfial a degu már is fogamzóképes..Mit csináljak??
2010. szept. 6. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez igaz, már is tudnak újra szaporodni. De ne engedd nekik, mert az anyadegu nem tudna gondoskodni, úgy a kicsikről, hogy már megint vemhes. nagyon lefárasztja a szülés, és újra vissza kell szednie az elvesztett súlyát, plusz a szoptatás is megviseli, nem tud egyszerre két almot nevelni. Az apadegut tedd másik terráriumba/ketrecbe, mert a kicsik ott születtek, ilyenkor nem szabd őket áthelyezni, inkább az apa költözzön. Egyébként nem bántjaa kicsiket, nagyon gondoskodó apák a többi rágcsálóval ellentétben kiveszik a részüket a "gyereknevelésből". :)
2010. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké köszi a gyors választ...sztem szétszedem őket..de valahonnan hallottam h ha szétszedem őket akkor a fiú depressziós lesz..igaz??
2010. szept. 6. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az én fiú degumnak raktam be egy mókuskereket és nagyon élvezte, egyáltalán nem lett depis. :)Pedig 3 lábú :D Mikor a kicsik már elmúltak 1-1,5 hetesek, akkor beraktam őket az apjukhoz egy kiscsit, az meg ott tisztítgatta őket, meg játszott velük, szóval örült neki :) Meg raktam be neki wc papír gurigát azt tépkedte, rágcsálta szóval jól érezte magát, de csak addig voltak külön amíg a kicsik nem költöztek el (2 hónapos korukban unokatesómék vitték el őket). Aztán visszaraktam őt, és kb. egy 3-4 hónap múlva született megint kettő, ők most 4 hetesek :)
2010. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!