Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baj a hörcsögömmel?...

Mi a baj a hörcsögömmel? Gyors válaszokat légyszi:' ( Bővebben lent

Figyelt kérdés
A hörcsögöm januárban töltené be a 2 évet, de ma furcsa dologra lettünk figyelmesek. A fejét nem tudja felemelni, mind a 2 szemén alvadt vér volt. Anya azt mondta csináljak kamilla teát és mossam le a szemét. Megcsináltam az egyik szemével már lát a másikról viszont nem lehet leszedni az alvadt vér réteget. Volt egy idegrángása. Még küzd...mert próbál mászni. A száját nem tudja kinyitni, próbáltuk itatni kamilla teával, meg reszelt almával is. Agyvérzése lehet egy hörcsögnek? Vagy mi baja lehet? Segítsetek kérlek! (a hörcsög neve Rezsőke)
2010. szept. 6. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

A nevét hiába írod le, úgysem ismerjük.

Habár sosem volt hörcsögöm se görény se egér se pocok, de mivel a "pet" (kisállat) kategóriába tartoznak, ezért a következőre gondoltam:


Szokásuk a saját ürülékükből enni, vagy az is elég, ha az anya evett az ürülékéből, és a fialáskor a kölykei miközben belőle szopnak, a parazita átkerül az anyából a kicsikbe. Tehát: parazita.

Rengeteg mérgező fekáliában élő parazita van. Különbséget teszünk a patkány, kutya, madár és ember ürülék között, mert mások a tényezők, másként jutunk el A-ból B-be.


2. Megehetett valamit, amit nem lenne szabad. Madártollat, szőrt vagy a víze volt koszos.


De látom mennyire ki vagy borulva, most rögtön megpróbálok kiokoskodni valamit a googleről, mindjárt jelentkezem! :)

2010. szept. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hörcsögök nem élnek sokáig :( Az átlagévük 2év...
2010. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kéne vinni nem itt kérdezgetni.Ez nem jutott eszedbe?
2010. szept. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Találtam valamit!


[link]

Sima gyulladás. Magyarázza az alvadt vért. Az ember szeme is vérben van ha belemegy valami.


[link]


Ezen nem volt kedvem bogarászni, de a száj kinyitásra nem találok semmit. De azt olvastam, hogy édességeket mértékkel kell adni, mert a foguk hamar romlik... a fog meg a szájában van... nem lehet, hogy esztelenül fáj a foga?


Ugyanezen az oldalon:

" a hörcsögök szíve elég gyenge. Volt néhány hörcsögünk, amelyik látszólagos ok nélkül, egyik pillanatról a másikra meghalt, elképzelhető, hogy ezért. Előfordult, hogy görcsös rángatódzás, vagy kimondottan rohamszerű állapot lépett fel náluk, sajnos, ezt egyik sem élte túl."


Tehát akár ez is felfogható idegrángásnak!


A fejére nem találtam semmit, de talán a FŐ OK ezen a linken van:

[link]



Újj Judit

2010-07-28 23:16


"Tudjátok az a baj, hogy ha kereskedésben vásároltok hörcsögöt, akkor fennáll annak a veszélye hogy esetleges beltenyészetből származó hörcsögöt fognak rátok sózni."


Honnan van a hörcsög? És az anyja?

2010. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ezt mondom, de szerintem is már öreg, ez a fő baja. Az, hogy a szemét törlöd kamillával, az nem gond, de én nem itatnám vele. Viszont első adandó alkalommal állatorvoshoz vele!
2010. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat, iskolai állatházból volt való. sajnos tegnap délelőtt hívott nagypapám telefonom, hogy elpusztult már biztos. mert este még próbált menni nagy küzdő harcos volt, de a fejét nem tudta mozdítani, csak vonszolta magát...valami a fejével lehetett..:/, viszont még nagyon sokáig egyhelyben feküdt és csak szuszogott, de nehezen volt látható a hasán...mégegyszer köszönök mindent remélek a következő hörcsögöm nem így fog elpusztulni:'(
2010. szept. 8. 21:52
 7/8 A kérdező kommentje:

ja és ez a furcsa állapota egyik napról a másikra jelent meg egyik nap még éjszaka futkározott a mókuskeréken, másnap reggel meg már enni sem ment amikor almát adtunk neki

korábban már volt megfázás miatt állatorvosnál, és injekcióztatni is kellett többször is...de akkor meggyógyult

és amúgy gondoltunk az állatorvosra, de én 3ig suliban voltam, nem tudtam mi van vele...és amint észrevettük este mi van azonnal írtam, másnap délelőtt, pedig el is pusztult, :(ha nem pusztult volna el akkor aznap délután elvittem volna...csak mivel tudom itt sokan segítőkészek, biztos tud valaki valami okosat mondani, vagy valami támogatót


mindent köszönök:)

2010. szept. 8. 22:01
 8/8 Schibo ***** válasza:
Sajnálom Rezsőkét, de tényleg öreg volt. A hörik 1-2 évig élnek, némelyik szerencsés és megéri a 3-at. De az ritka. Általában daganatban pusztulnak el, de náluk is előfordulhat komoly betegség (mint a nyusziknál) agyvérzés, epilepszia, stb.
2014. okt. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!