Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy ilyen ketrec jó a hörcsögnek?

Egy ilyen ketrec jó a hörcsögnek?

Figyelt kérdés

Ez nagyon tetszik, csak az alagút mérete illetve az a pici kerék elég lesz-e. Alagútnak elég szélesnek kell lennie be ne szoruljon, a keréknek pedig a helyes testtartás végett 28-30-nak. Esetleg tudtok ajánlani hasonlót többszintes amiben elég a mozgástér? 25 ezer forintig szállítással együtt.

Köszönöm szépen.



2022. jan. 1. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg linket, vagy méreteket kaphatunk?
2022. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a link.

2022. jan. 1. 11:34
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy kicsit kicsi. A törpehörcsög számára minimum 2400 (ált. 60cm*40cm) négyzetcenti, az aranyhörinek, pedig 3400 négyzetcenti (ált. 80cm*40cm) alapterületű ketrec kell. Ez a ketrec 1218 négyzetcenti, és amúgy a csövek sem szükségesek, mert annyival több teret nem adnak, amennyivel nehezebb őket tisztán tartani.

Itt vannak az alkalmas ketrecek az "Online megrendelhető, jó méretű ketrecek" résznél, és egy kis leírást is ad a jó ketrecekről:

[link]

De az oldal elhelyezés menüben még van sok hasznos infó a hely kialakításáról.


Én azt mondanám, hogy valamilyen tároló dobozt vegyél, az néhány ezer forintból megoldható, és abba vedd meg a felszerelést. Szerintem olcsóbban ki is jössz, mint ezekkel a gyári "ketrecekkel".

2022. jan. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe még egy normális méretű kerék sem fér be, nagyon kicsi. A legolcsóbban akkor jössz ki, ha pl. az ikeás legnagyobb sambla tároló dobozt veszed, annak jó a mérete.
2022. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekik nem lényeg az alagútrendszer? Alapterületre ez lenne az ideális, és a tálca is elég mély, hogy ne szemeteljen ásás közben kifelé. Helye megvan neki, nem huzatos elég fényes.
2022. jan. 1. 12:27
 6/11 A kérdező kommentje:
3-as által küldött linket nagyon köszönöm, igen hasznos. Annyiféle információ van az interneten, hogy laikus simán belesik egy csomó hibába. Régen deguink voltak, azoknak nagyon könnyű volt építeni lakot és volt ki megépítse, most nincs. Egyedül a kínai csíkos szeret mászni, de az alapterülete ennek akkor is kicsi.
2022. jan. 1. 13:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A törpehörcsögömnek 4.000 cm2 alapterületű helye van, 80*50 cm-es. Szerintem lépj be az 5 ezer fős Hörcsög imádók facebookos csoportba. Ott sok segítséget fogsz kapni. És a horcsoginfo oldalt nézd át, amit valaki linkelt. Az a legjobb höris magyar oldal.
2022. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülyeségek az ilyen műanyag alagutas kicsi ketrecek. Az a lényeg, hogy jó nagy legyen, és ha olcsón akarod megúszni akkor tudsz a neten találni ilyen bazinagy műanyag tároló dobozt, annak leveszed a tetejét ha van hozzá és a hörcsög nem tud majd ki mászni. Abba már csak cuccok kellenek, és meg is van a ketrece. Amikor kézhez lesz szoktatva akkor házilag is lehet neki csinálni ilyen alagutakat wc papír gurigákból pl.
2022. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem jó, nagyon kicsi. Viszont ezt olvasd el : [link]
2022. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen ketrecet akarsz és hasonlót akkor én ezt ajánlanám szerintem jó( nekem is van ilyen imádja a hörim) [link]
2022. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!