Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögnek ketrec vagy terrárium?

Hörcsögnek ketrec vagy terrárium?

Figyelt kérdés

Van két dzsungáriai törpehörcsögöm, az idősebbik 2 éves elmúlt, a fiatalabbik pedig most 1 éves.

Az idősebbnek ketrece van viszont a fiatalabb jelenleg egy terráriumban él, sok helyen olvastam ezt is, azt is viszont szeretnék kicsit hozzáértőbb véleményt kapni arról hogy megérné - e venni egy ketrecet inkább a terrárium helyett.

Válaszokat előre is köszi mindenkinek :)



2020. dec. 27. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Ketrecet megéri venni sokkal jobb, jobban is szellőzik mint a terrárium
2020. dec. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
72%
Ketrec
2020. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Terrárium, mert rágcsáló és a műanyag tálcát is kirághatja, és a rácsokat pengetheti a fogával. :)
2020. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk a törpehöri elég pici hozzá. Inkább aranyhörcsögre igaz, amit a ketrecről írtam.
2020. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
nagy műanyag doboz a legpraktikusabb
2020. dec. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Nekem volt ebben is, abban is. Tapasztalatom szerint sokkal jobban érzi magát ketrecben, sokkal többet tud mozogni. Nekünk egy kétemeletes volt, létrákkal együtt. Néha rágta a ketrecet, ezt ki lehet védeni direkt erre való eszközökkel. Kiszóródik a forgács, való igaz, de egy félpercig tartó sepréssel eltávolítható. Ne a saját kényelmed, hanem az állat igényei szerint válassz.
2020. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Megfelelő méretű terrárium sokkal jobb, mint a ketrec. Nekem mindkét hörim terrában van, az egyik 90*70, a másik 120*60 alapterületű. Megfelelően szellőzik, hiszen nagyok és nem annyira magasak, hogy ne szellőzzön normálisan. Mindkét terráriumba tudok vastag alomréteget tenni (az egyikben 20, a másikban 30 centiméter alom van).

Nem rágja a höri a rácsot, nem kap huzatot, természetesebben berendezhető. Plusz jóval olcsóbbak is, mint a ketrec (én bútorlapból+ plexiből építettem őket)

Bármelyiket is választod, min.3000 cm²-es legyen a hely.

2020. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A terrárium sokkal jobb. Bármennyi forgácsot tehetsz bele, nem szóródik ki, nem huzatos, nem rághatja a ketrec rácsát, nagyon jó, természetes, óriási lakokat lehet kialakítani benne. 100*50esnél nagyobb ketrecet már nem is nagyon találni, terrárium meg ezerféle van
2020. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%

A ketrec mindenképpen jobb a hörinek, a terrárium kényelmesebb neked.


( a ketrecben érzi a külvilág szagait, jobban hall, jobb a szellőzés - ő is pisil, és az ammónia a terráriumban könnyen megmarad, ami kellemetlen és meg is betegítheti - mászkálhat a rácsokon, és -gonodlom ezt te is szeretnéd - barátságosabb is.)

2020. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre akkor tudunk válaszolni ha megnézzük hogy a vadonban hol is élnek a hörcsögök.


Ők egy kopár sík vidéken élnek ahol semmire nem tudnak felmászni. Emiatt nem érzékelik a magasságot és félelem nélkül leugranak bárhonnan. Emiatt nekik NEM magas több szintes hely kell hanem nagy alapterületű amiben max 1 emelet van.


Másrészt ők a vadonban föld alatti járatrendszerekben élnek amit ők ásnak. Így vastag alomréteg szükséges amiben járatokat tudnak ásni. A ketreceknek túl alacsony az alomtálcájuk így azokban ez kivitelezhetetlen. Tehát érdemes terráriumba/akváriumba vagy bútorlapokból épített helyre tenni a hörcsögöt ahol tudsz legalább 10-20 cm vastag almot biztosítani. A legjobb a kender len és papír. Ha ezeket szénával kevered akkor sokkal jobban megtartja az ásott alagutakat.


Törpehörcsög esetében legalább 3.000 cm2 alapterületű hely szükséges. Pl 100*30 vagy 75*40 vagy 60*50 cm. Aranynak pedig legalább 4.000 cm2 alapterületű hely kell. Pl 100*40 vagy 80*50 cm.


Nekem 4 törpehörcsögöm van. Mindegyiknek 80*50 cm-es bútorlapokból épített helye van. Illetve van egy araaranyom is egy 126*60 cm-es akváriumban lakik.


Olvasd el a horcsoginfo hu oldalt. Ott minden hasznos infót megtalálsz a helyes elhelyezésről és táplálásról. :) Illetve érdemes csatlakozni FB-n a 3.000 fős Hörcsög imádók csoportba. Ott is sok segítséget fogsz kapni.

2020. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!