Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudhatnám hogy fáj-e a...

Honnan tudhatnám hogy fáj-e a patkányomnak valamije?

Figyelt kérdés

Hozzáértőktől kérdezném... nem a patkányellenes hülyéktől.


Szóval beteg a patkányom és néha azon gondolkodom jobb lenne ha vége lenne...de nagyon sajnálnám, jó lenne tudni hogy egyáltalán fáj-e neki vagy elvan így is és él amíg él, vagy segítsek neki hogy ne fájjon többé semmije:(


Adott ki hangot dokinál mikor megfogta... arra gondoltam ha fájna neki valami akkor itt is úgy "sikítozna"... vagy ez hülyeség?

Annyira nehéz döntés mert tényleg honnan tudhatnám mit érez??


Amúgy meg ketten vannak és a másik tuti depis lenne ha egyedül maradna, azt meg nem tudom hogy elfogadna-e másik patkányt maga mellé.


Ti mit tennétek?


2010. szept. 9. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan lehet tudni, hogy milyen betegség

Nekem az egyik patkányomnak tályoga lett, elvittem dokihoz, csak ahogy legyengült megfázott kicsit és a kettőt nem bírta, túl idős volt hozzá (nem tudom, hogy fázott meg ügyelek a hőmérsékletre és a huzatmentességre). De csak az injekciónál visítozott amit a dokitól kapott. Egyébként amikor megnéztem neki a sebet doki előtt akkor se mutatta semmi jelét fájdalomnak, pedig tuti fájt neki. Bár lehet, hogy csak ő nem használta erre a csipogását, a mostani patkányaimmal ellentétben ő csakúgyból csipogott, meg kajálás közben, illetve nagyon hangosan horkolt és nyöszörgött álmában. A mostani patkányaim hisztinél és fájdalomnál (amikor néha összekapnak) csipognak. Eléggé kétesélyes.

Milyen idős?

2010. szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kiegészítve az előző hozzászólásomat, a másik patkány szerintem akkor is depizne, ha betegeskedve fájdalmak közt lenne a társa. Illetve nem tudom mennyit veszekednek, de ha érzi, hogy legyengült lehet megtámadja (először tartok párban patkányokat, születésüktől fogva együtt vannak, de elég sokat veszekednek, ezért csak feltételezem, hogy lehet kihasználja, ha a másik legyengült)
2010. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egerek, patkányok, mikor betegek, általában felborzolják a szőrüket, egyedül gubbasztanak a sarokban, lefogynak, és teljesen inaktívak. A szőrborzolás a leglátványosabb, nem tudom, mennyire ismered a jelenséget... A legjobban a pati nyakánál látni, hogy csapzott, felfelé áll a szőre. Ha fáj valamije, akkor halkan sír, mikor hozzáérsz ott. Ha az egész teste fáj, akkor szerintem nem ad különösebb hangot. azt, hogy mennyire beteg, csak te látod, te érzed. Én mikor már nagyon beteg volt a patim, elvittem dokihoz, hogy elaltassa.

A kérdés, hogy mennyi idős a másik patid. Ha már idős, akkor nehezebben szokja meg az új társat, ha úgy döntesz, hogy a beteget elaltatod és újat veszel. De szerintem a patik vannak olyan intelligensek, hogy felfogják, miért is történik mindez.

Egyébként épp ezért ajánlják azt, hogy patit hármasban tartsunk, mert így ha egyik elmegy, még mindig marad kettő, így könnyebb feldolgozniuk.

2010. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

6 hónapos lányka.

minden foga túlnőtt, a hátsó is ami elég fura és azzal a doki sem tud mit kezdeni így elég csúnya és nehezen eszik, meg felvan dagadva a pofija is. aztán meg mindig szipog, tüsszög, taknyos. az orrával is gond van, valami születési rendellenesség vagy mifene.

néha rossz ránézni, és egyre kevesebbet jön elő a házából...

bár attól még lehet hogy ő nem érzi magát annyira rosszul mint én azt hiszem.


a másik pati 4 hónapos körül van, neki semmi baja, szinte sose veszekednek, legalább is én még nem láttam.

2010. szept. 9. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen pici pati mellé még simán lehet új állatkát vinni. Fokozatosan szoktasd hozzá.

A beteg drágaságot pedig szerintem altasd el..iszonyúan érzem magam,hogy ilyet ki tudok mondani, de ha nem tud enni akkor csak lassan éhen pusztul!

Szegényke...Sajnálom nagyon.

Egy új kis patit pedig el kellene fogadnia ilyen fiatal példánynak.Az enyéim között fél év van. Igaz csak este vannak együtt meg felügyelet alatt, de külön ketrecben élnek nappal. Így nincs balhé.

Minden jót!

2010. szept. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehezen hiszem el, hogy a hátsó foggal semmit sem lehet kezdeni... Biztos 100%ra mondta a doki, hogy tehetetlen? Én a helyedben elvinném a következőhöz, meg a következőhöz, meg akárhány dokihoz, hátha valamelyik tud vele mit kezdeni, mert abba, hogy a foga túlnőtt, nem kéne belehalnia egy fiatal patkánynak. Ha lecsippenti a fogát a doki, akkor ne aggódj, míg újra ki nem nő, vannak módszerek, mivel lehet etetni. Pl ott a CaloPet. Azzal kicsit rendbe szeded, és kész. Csak akkor tényleg figyelni kell a továbbiakban a fognövését. Ennyi.

Mert most bocsánat, de most úgy értelmezetm, hogy a patidnak csak az a baja, hogy túlnőtt a foga, de semmi egyéb.

A CaloPet állatkereskedésben kapható, kalóriapótló, főleg kutyának, macskának, de nagyon kis mennyiségben rágcsálónak is adható. Ha nem szereti, a bundájába kell kenni, majd onnan lenyalja. Kicsit fel is pörgeti az állatot, ezért nem szabad neki egyszerre sokat adni, és tele van zsírral, pont azért, hogy a legyengült állatnak segítsen hamar talpra állni.

És ezek után tegyél be hozzájuk vmi extra erős fogkoptatót is. Nagymadaraknak való mézes rudat, vagy hasonló..

2010. szept. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A rágcsálók hátsó fogait le tudja vágni hozzáértő orvos. Én a tengerimalacommal rendszeresen járok vágatni, mivel állkapocs problémája van, így nem kopnak neki rendesen. El kéne vinni másik orvoshoz, ha pesti vagy tudok ajánlani többet is.
2010. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jobban van a drága? Ugye nem lett komoly baja?
2010. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!