Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adjak a csupasz csuklyás...

Mit adjak a csupasz csuklyás patkányomnak enni?

Figyelt kérdés

Még elég picike, és mivel most a mamámnál vagyok, hoztam őt is (Dödölle). Csuklyás patkánynak vettük, csakhát szőrtelen. Nem lényeg. A mamám szerint mindenevő, és párizsit akart neki adni. Én azért maradok a magvaknál és zöldségféléknél...

Szóval: van olyan amit semmiképp ne adjak neki? És húst ehet? Hülye kérdés, de inkább minthogy későn derüljön ki...:S


2011. júl. 15. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

lehet adni neki kis párizsit,az enyéim is imádták.

egy valamit ne adj neki.SÓT. Ha ropit adsz neki (imádják azt is rágcsálni) akkor előtte szed le a sót róla.

Voltaképpen mindenevő tényleg..magvakat is szereti,ahogy a kenyeret is elrágcsálja.

2011. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, megnyugodtam!:)

Még egy valami: az idegbeteg nőci aki velem tömte szegénykét a túlcukrozott, citrom-töltelékes kekszekkel.:S Eléggé féltettem, és mondtam hogy ne adjon neki, mert nem biztos hogy eheti de meglátjuk alapon adott neki, nem is keveset. Be is tolta, és úgy tűnik hogy nagyobb baja nem lett tőle... Eddig!

2011. júl. 15. 14:06
 3/12 A kérdező kommentje:
*Úgy értem az idegbeteg nőci aki velem volt.:$
2011. júl. 15. 14:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem hogy lehet, kell is neki hús adni:) A párizsit azért nem adnám, embernek sem egészséges, tele van minden szeméttel. 5-6 szem jó minőségű kutya vagy macskakaja jó neki, de a legjobb egy 50ft-os nagyságú csirkemell, főve vagy sülve. De kaphat csontmaradékot is, a lényeg, hogy csirke legyen. Az én patkányom a csontjával alszik, és mindig csupa maszat lesz...:D kis bolond...
2011. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ne félj, nem lesz baja, te is adhatsz neki finomságokat, de cukros dolgokból csak picikét, mert a fogát is tönkre teszi, meg nem tudja rendesen lebontani. Jófej mamád van, hogy nem akarja agyoncsapni, mert fujj patkány:D Nasinak adj neki aszalt gyümölcsöket, imádni fog érte:P
2011. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)

Hát igen, a mamám imádja az állatokat.:D

2011. júl. 15. 14:33
 7/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Ha túl sok édességgel eteted a patkányt akkor elhízik a kisállat,akárcsak az ember.Ha túl kövér lesz akkor felléphet szívelégtelenségtől kezdve egyéb problémák náluk is.Lehet adni nekik nasit,de mértékkel.

Párizsit is adhatsz,mert é még soha nem hallottam olyat hogy az ember beteg lesz a párizsitól(hacsak nem romlottat evett) Nem egészségtelenebb mint a virsli vagy a téliszalámi..

Mint írtam a só az amit nem szabad neki adni.

Legyen mindig friss vize,ez is nagyon fontos.

Nekem sok patkányom szokott lenni( jelenleg csak kettő van) de a legtöbb kis állat szép öregkort ért meg.(ugye tudod,hogy 2-4 évig élnek maximum?)

2011. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:
100%

Egy patkány kajájának 6-8%-a fehérje ideális esetben. Ez lehet húsféle, tejtermék vagy tojás. Az édesség nem egészséges nekik, ahogy a feldolgozott húsfélék sem, mint a párizsi, mert tele van pácsóval megy ilyesmivel. Nem halnak meg tőle, csak egészségtelen, mintha te ennél minden nap pacalpörköltet.

Az alapeleségük magvak keveréke, ehhez jár még némi zöldség és gyümölcs.

Egy kopasz patkány is lehet csuklyás, ha a teste első felén és a hátán egy csíkban sötét a bőr, hátul meg rózsaszín. Lévén a csuklyás a mintára vonatkozik.

2011. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Google, "patkány etetés", mi ebben a bonyolult? :)
2011. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ha valamit nem tudsz, itt keress rá, megtalálod mit ehet mit nem. Ilyenkor sok gyümi van, az én patkányaim most a dinnyét meg uborkát tömik mindig magukba.

2011. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!