Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik egy törpenyúl alap felszer...

Mik egy törpenyúl alap felszerelései, szükségletei? Nagyjából mennyi költséget jelent havonta?

Figyelt kérdés
Gondolkozom egy törpenyuszin, viszont először szeretném feltérképezni, hogy pontosan mivel jár. Régen volt nyuszi a családban, viszont én még gyerek voltam, így még nem volt rálátásom az anyagi vonzataira, nem én vásároltam, akkor talán még nem is volt ennyiféle termék stb. Emiatt megköszönném, ha valaki esetleg össze tudná írni, hogy szerinte mit és miből (méretek, márkák stb.) milyet szükséges beszerezni, illetve eddigi tapasztalatai alapján nagyjából mennyi kiadással jár havi szinten egy nyuszi tartása.
2022. febr. 4. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Nyuszival még nem volt dolgom,de más állattal tapasztalataim alapján mindenképp számolj,hogy legyen félretéve pénz állatorvosra,mert elég magasak az árak és bármikor történhet baj. Emellett csak akkor vegyél kisállatot,ha családtagként él veled, és meg tudod teremteni az igényeit mozgás szempontjából is.:) (Pusztán jó szándékból írom.)

Szerintem minél kevesebb bolti élelmet vegyél neki, gondolok itt a tömeggyártott, tartósított dolgokra.:)

Remélem mások tudnak segíteni a részletekkel.

Jó nyuszizást!

2022. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lakhely, ezek egyszeri kiasások általában:

A ketrec kijön használtan is 10.000-20.000Ftból

Bújó, ez max 2.000Ft

Célszerű a sarokwc, az is max 2.000Ft

Wcbe fapellet, 5kg legyen egy ezres, szóval olyan 4-5.000Ft egy hónapra


Táp:

Nállunk a Versele Laga Bunny Complete 1500Ft a fél kg, de jobban megéri nagyobb kiszerelést venni, az 1,75kg olyan 4.000-5.000 Ft, ez vagy 2 hónapig elég

Mi nasinak Glirex.hu ról rendelünk, a legjobbak szerintem


Széna: ez változó, attól függ milyen márkával etetsz. A Vitapol olcsóbb(nállunk 890Ft a 800g), de a BunnyNature lényegesen drágább. Családtagnál olyan 1kg körüli 1 heti adag 1 nyuszinak. Így lehet 8.000Ft, vagy csak 4.000Ft a havi széna


Eü:

Oltás. Na ez változó, olyan 5.000Ftból kijön a kombi oltás, de ez évente szükséges

Kefe/fésű/karomvágó kapható sokszor szettben is, de szükségesek. Egyszeri kiadások, de muszáj a vedlő nyuszit kefélni, és a karmait vágni, mivel nem kopnak úgy mint a természetben

Szőroldó paszta 1.000-3.000Ft, erősen ajánlott


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de jó tanács! Mindig legyen legalább 30.000-50.000Ft félre téve. A nyuszi tünetrejtő állat, és csak akkor derül ki hogy beteg, ha nagy a baj(nem eszik, nem bogyózik). Egzotikus orvos szükséges a gyógyításukhoz, és sajnos ez nem olcsó...a fogcsiszolás is 15.000Ft körüli/alkalom. Az ivartalanítás is 20.000Ft felett van, de erősen ajánlott(bak nem jelöl, nőstény is nyugodtabbá válik). Ahogy a társított tartás is, nem jó nekik magányosan.

2022. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

2es nem tudom ti hol laktok, de nyuszihoz értő orvosnál 50 ezer körül van az ivartalanítás, a nekik való legolcsóbb tám (versele laga cuni compelete) 5000 körül van 1,75 kiló.


Legalább 100as, de inkább 120-140es ketrec nyuszinként ez 25-30 ezer körül

van.


széna: közepes kategória 7000/3 kg ebből legalább két zacskóval eszik meg egy nyuszi.


Nasi: mi fressnapfban vesszük, havi 2-3 ezer


Állatorvos, ha kell 30 ezertől 200 ezerig terjedhet.

2022. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A havi altalanos koltsegek nem magasak, ha mar meg van minden felszereles. Nekunk az indulo 30 ezer volt, ebben benne volt a szena, a tap, a pelletalom, ketrec, szenatarto, itato, alomtalca es maga a nyuszi. Szena, tap, pelletalom a havi vagy kethavi koltseg, ezt 10 ezer forint megallitja. Felevente vagy evente (attol fugg, hogy pestorin vagy eravac) oltas olyan 5 ezer forint. De mint minden mas allatnal, ha dokihoz kell menni, akkor zsebbe nyulos a dolog. Ezert erdemes nem kereskedeses nyuszit vasarolni, hanem elismert tenyesztotol. Nekem van egy kozel 4 eves es egy 2 eves nyuszkom, az ivartalanitason es oltason kivul soha nem volt semmi problema, amiert orvoshoz kellett volna szaladni.
2022. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszinál sajnos pillanatok alatt előjöhet bármilyen betegség, és akkor azonnal irány a doki. Az én nyuszkóm rosszul ugrott és eltört a kis lába, ami sajnos pont rossz helyen. Budapesten az összes állatorvost/kórházat felhívtam mire valaki vállalta a műtétet ami 130 ezer forintba került és a nyuszim sajnos nem élte túl a műtétet..

Ne csak az anyagi részére gondolj, hanem arra is hogy sajnos egzotikus állatnak van titulálva és nagyon kevés orvos ért hozzájuk. :(

2022. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!