Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kell levágni a nyuszik...

Hogy kell levágni a nyuszik körmeit? És mit kell csinálni ha letörik és vérzik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A húgom nyuszijanak eltortt a körme utána pedig vérzett. Azóta nyalogatja és van hogy nem teszi le a mancsát, hanem behajlítva fent tartja. Az lenne a kérdésem hogy ez mennyire súlyos és mit kell ilyenkor tenni!? A másik kérdés az hogy hogyan vegyük rá hogy nyugton maradjon koromvagas közben!? Bocsi hogy sokat írtam! Előre is köszi a válaszokat!

#állat #nyúl #Nyuszi köröm
2022. febr. 7. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Orvoshoz vigyetek
2022. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Nem is kell vagni a kormeit amugy hanem csak koptatofa kell

En 1 eves a 3 nyuszim es nem vagtam le a kormuket es semmi bajuk:D

Mondjuk le se tudnam ha akarnam sem mert tuti nem engednek

2022. febr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 3 db 1 eves nyuszim van csak elirtam
2022. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Na akkor tegyuk tisztaba a dolgokat. :D

Koptatofa nem kell a nyusziknak, nem macskak, hogy elezzek a karmaikat. Kell vagni a karmukat, mert ez foleg a hatso labra jellemzo, hogy ha tul hosszura no, akkor a sarkara helyezi a sulypontot, amitol aztan szep kis talpfekely alakulhat ki. A hosszu karom az elso labainal is akadalyozhatjak, konnyen letorik, eldeformalodik, ami csak fajdalmat okoz a nyuszinak. Ugyanugy, mint kutyanal-macskanal, nekik is van a karmukban er, emiatt nem szabad tul rovidre vagni, mert akkor verezhet. Ha esetleg veletlenul ez tortenik vagy tobol kitorik a karom, akkor sem kell megijedni, hagyni kell hagy nyalogassa le, hamar elall a verzes, nem lesz belole problema.

2022. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Masik kerdesedre a valasz, egyik modja, hogy egy kezzel mondhatni "a honod ala csapod", amig a masikkal lecsippentgeted a karmok veget. Meg egy opcio, ha beleulteted az oledbe, es amig valaki vagja a karmait, addig finom falatokkal elterelni a figyelmet, akar tapdarab, akar alma, akar szoroldo paszta. Harmadik variacio, ha betekered torcsibe, csak a feje es az eppen aktualis, kozmetikazni valo mancs log ki a torcsibol. Nekem bunyos nyuszijaim vannak, a torcsis modszert hasznalom, de idegen nyusziknal a honom ala csapos modszer tunt a legnyugisabbnak, lehet a sajatjaimon is kiprobalom igy. Fontos, hogy a hatara ebben az esetben sem szabad forditani, mert beall naluk a tonic inmobility, mint a capaknal, ez nagy stressz a nyulaknak es nagyon nem tesz jot a szivuknek sem. Ha vegkepp nem birtok vele, akkor allatorvos is megcsinalja ezt a torturat.
2022. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Mindenképp megprobaljuk úgy ahogy mondtad
2022. febr. 7. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én vágtam a nyuszim karmait, de mindig két emberes meló volt mert nem szerette.

Barátnőm megfogta és világította a karmait alulról, így láttam h hol van az ér és nem vágtam bele.

Ha régóta fáj a lába akkor mindenképp menjetek orvoshoz!

2022. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is vágtam a nyuszim körmét.Valaki meg fogta az ölébe és pikk pakk karom vágóval levágtam.Karom vágo kb.1200 ft volt az auchanba.
2022. febr. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Internetre írd be: Hogyan kell levágni a nyuszi körmeit. Minden le van írva! Szerintem kétemberes. A nyuszit törölközőbe csavarjuk és mindig csak egyik lábacskáját vesszük elő és a köröm végét csípjük le.
2022. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem két nyuszim van jelenleg, korábban is volt már. Személy szerint itthon, eredetileg kutyáknak tervezett, de nyusziknak is tökéletesen megfelelő ollóval vágom a körmét. Egyedül is megoldom, közben adok neki tápot, vagy valami nasit hogy ne ficánkoljon annyira, bár tény, hogy ketten könnyebb. Arra kell odafigyelni, hogy a körmük rózsaszín részébe ne vágj bele, a fehér rész mehet. Viszont, ha a nyuszi harcias, nem hagyja magát, vagy nem meritek neki, akkor érdemes elvinni kozmetikushoz
2022. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!