Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hátrányokkal járhat...

Milyen hátrányokkal járhat egy nyúl?

Figyelt kérdés

Esetleg valakinek van nyuszija? Segítség kellene!

Szóval szeretnék egy nyuszit, viszont nem tudom, hogy milyen hátrányokkal jár: hogy pl.: büdös e, vagy valami. Házban tartanám, és kb. egy nap 6-8 órát nem vagyok otthon. Megéri-e?



2022. márc. 6. 12:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdést elírtam. *jár
2022. márc. 6. 12:04
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Odakakál ahol éppen tartózkodik. Nem olyan okos mint a macska, hogy mindig az alomtálcájába megy.

Pl a kacsa is ilyen, amikor jön a végtermék, akkor jön és kész, kontrollálhatatlan. Esetleg amikor nem vagy otthon, tartsd egy nagyobb ketrecben.

2022. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megeszi a növényeket gömbölyűre meszeli a sarkokat és nyúlbogyo lesz itt ott
2022. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztaságra tanítható, képes kontrollálni :) (Kisebb balesetek előfordulhatnak, de könnyen felszedhető)


Arra kell vigyázni, hogy ne rágjon meg semmit, pl. kábeleket.

2022. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Imadom a nyuszikat, de nem tartanek, mert van amelyik egy vadallat, es harap ha olyan kedve van, razzak ejjel a ketrecet, nem lehet aludni, a bak nyuszi vegig spricceli a falakat is jeloles celjabol, amig nincs ivartalanitva, nem tisztelik a kanapet, megragnak mindent, ha betegek lesznek, akkor exos doki kell, ami nincs minden sarkon es raadasul draga is, szoval lebeszeltem magam a nyultartasrol. Persze megvannak az oromei, de ez nem nekem valo, egy kutyaval, vagy macskaval meg mindig egyszerubb, inkabb viszem setalni, futni oket, de cserebe a lakast nem romboljak porig, es nincs mindenhol "bogyó".
2022. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem van nyuszim. Nem mai csirke már, szóval a kábelrágás és rosszalkodás minimálisra csökkent az utóbbi egy évben. Jelölés miatt én ivartalaníttattam. Büdösnek nem büdös egyáltalán, ha rendszeresen takarítod. Kaki elgurul egy-kettő, de az alomtálcájában végzi a dolgát. Viszont egy légtérben nem lehetne vele aludni az fix, szóval nekem a lakásomban a hálótól legtávolabbi sarokban van a ketrece. Nem harap egyáltalán. Ha beteg lenne, az valóban költséges, de szerencsére az enyémnek nagyjából az évi kötelező oltáson kívül nem kell dokit látogatnia. Bútorok sarka, kábelek, papucsok veszélyben lehetnek, figyelni kell, hogy ne rágjon meg mindent! Növények nálam magasabban vannak elhelyezve emiatt.

Én nem bántam meg, nagyon szeretem :)

2022. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2-es,3-mas ketrecben tartanám úgyhogy ezzel nem lenne gond.

6-os: nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. :)

2022. márc. 6. 15:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Ketrec jó csak tàgas legyen mindenképp de nyilvàn ezt te is tudod.Ha szobatiszta akkor ki is engedheted persze felügyelet mellett.

Nekem kertben vannak nyuszókàim és rengeteg öröm van bennük szóval nem fogod megbànni ha nyuszit veszel:)

Ha megszeret akkor bújós lesz àm:)

2022. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Google-ba írd be: Ezért szívás a nyúltartás. Minden le van írva. Én imádom a törpenyulam. Azóta viszont minden nap takarítani kell az alomtálját és a ketrec környékét. Odafigyelni, hogy mindig legyen rágcsálnivalója (széna). Már elrágott egy mobiltöltő-, két laptop- és egy telefonvezetéket, valamint a mosógép szívócsövet tett tönkre. Szerencsére ki tudjuk engedni az udvarra, az mindenkinek jó. Sok sikert, szeretni, törődni, időt tölteni kell vele. Az enyém 9 hónapos korában jutott el addig, hogy simogathatom, és odajön, hogy ápoljam a szőrét, mert vedlik.
2022. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van két nyuszim, imádom őket, és azt hiszem, örök nyúltartó maradok, de..

- kb mindenhol bogyó és nyúlszőr van, annak ellenére, hogy a bundájukat ápoljuk, fésüljük és szobatiszták (nem pisilnek máshova, csak alomra, és a bogyó is többnyire odamegy)

- jobb esetben mindig szénaillat (sokak szerint szag) terjeng az egész házban, rosszabb esetben nyúl/ammónia szag (a pisijükből, pedig minden nap takarítva vannak)

- sok mindent megrágnak, amit nem kéne.. pedig az enyémek kifejezetten nem rágós típusok, másoknál sokkal rosszabb a helyzet

- az éves oltásuk kettőjüknek kb. 30ezer (myxo és rhd 2 typusa ellen)

- nagyon érzékeny az emésztésük, nagyon doa kell figyelni az etetésre és csak jó minőségű szénát és tápot lehet enkik adni, ami elég drága tud lenni.. (bár nálam sosem volt még eü. bajuk és 6 ill 8 évesek, de a legtöbb gazdi nem ilyen szerencsés)

- csak egzos orvoshoz érdemes őket vinni, és közülük sem mind ért hozzájuk jól, kevés az igazán jó nyulas orvos, ha vidéki vagy, akár 100 km-eket kell utaznod emiatt és baromi drágák

- a nyúl társas lény, és bár sokan egyedül tartják itthon (mert hazánkban nem szokás tisztelni sajnos az állatok igényeit, tisztelet a kivételnek) valójában min 2-t kéne tartani, ha jót akarsz neki

- nem ketrecbe való állat!!! ne zárd be napi 6-8-10 órára... ez sic sak azért szokás itthon, mert tojunk az állatok jólétére (akinek nem inge, ne vegye magára). minimum egy nagy karám, de inkább szoba, szabadtartás javasolt

2022. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!