Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalacnak egyáltalá...

Ha a tengerimalacnak egyáltalán nem adunk tápot csak zöldségeket az baj?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 19:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ahol a tápot/almot veszed neki, kérdezd meg a fogkoptatót. Van direkt rágcsálónak kitalált, az enyémnek régebben vettem, de mondjuk nem ette...Vagy háztartási kekszet is adhatsz neki néha.
2010. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baja,de azért jót tesz ha eszi ktápot is.Nekem hörcsögöm van és az állatkereskedésbe(van tengerimalacoknak is)veszek neki(van nyulam is,neki is néha vezsek,de főleg a hörinek)85Ft-ért egy ilyen kerek pogácsát.Megéri,nem drága és szereti a hörim.
2010. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A tengerimalacnak a C vitamint miatt fontosabb, mint a hörinek. Volt hörim is, most tengerimalacom van, és a hörim nekem se kapott mindig tápot, csak néha, de a cocónak mindig adok C vitaminosat. A hörcsög szervezete elő tudja állítani, a tengerimalacé nem.
2010. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

adhatsz neki csak zöldséget,de mindig legyen előtte széna is.nem muszáj tápot adnod,de akkor venned kell Cebion-cseppet és azt adagolnod a vizébe(önitató).

Külön a coci fogát nem kell koptatni(értem:fogkoptató,elvégre nem papgáj:)a szénarágástól kopik a foga+a rost kell az emésztéséhez is.Én nem pártolom a kekszet/kenyeret ilyesmit,sőt én még krumplit és káposztát sem adok nekik,mert felfújódhatnak.

Tápra vissza:az enyéim a fresiből kapnak kimérős színes karikát,azt imádják,de csak nasinak :D

remélem kielégítő voltam,igyekeztem mindent összeszedni.

2010. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!