Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért viszket a nyulam álla?

Miért viszket a nyulam álla?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyulam és azt vettem észre hogy folyamatosan oda dörzsöli az állát mindenhez.

2022. máj. 8. 12:46
 1/5 anonim válasza:
61%

Szia!

Nekem is van nyuszim, és hasonló a probléma. Mindenhez dörzsöli az állát..szerintem viszket neki. Mi már elvittük orvoshoz. Az orvos összeállt szőrgumókat talált. Leborotválta neki, utána jobb volt, de ahogy hosszabb lett a szőre újra összeállt ott. Én megszoktam próbálni kifésülni, bár nem nagyon engedi, de egyszerűbb nyilván ha elviszed dokihoz.

Mi először egyébként arra is gondoltunk, hogy a fogaival lehet valami, de szerencsére csak a szőr. Neked is ajánlom, hogy menj el vele állatorvoshoz!

2022. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2022. máj. 8. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azta.... Megjelöli a területét, nem viszket neki semmi. Nézz utána.
2022. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyusziknak az állukban vannak azok a szagmirigyek, amikkel jelölik a területüket, szó sincs viszketésről. Ha viszketne neki, akkor megvakarná a hátsó lábával. Teljesen normális viselkedés és minden nyúltartónak minimum lenne tudni ezeket az alapokat.
2022. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mostanában vedlik a mi nyulunk is. Akkora tokája van - ami, mint kiderült szőr - és állandóan rágja, vakarja. Kézzel finom kis csomókat szoktam kitépkedni és akkor két-három napig sokkal nyugodtabb. Utána megint kezdődik előlről. Máshol is lehet tépkedni. Nedves kézzel szoktam, mert elég nehéz a szálló pihe szőröket összegyűjteni. Van kisállat kefém is fémszálas sörtével.
2022. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!