Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnénk egy törpenyulat,...

Szeretnénk egy törpenyulat, de az internetes oldalakon nincs tapasztalat. Mennyi rá az igény, mekkora hely kell neki, mennyire barátságos/agresszív, ivartalanítás, büdösség?(stb.) Egybevéve minden amit a törpe nyulak ról tudni kell.

Figyelt kérdés

#nyúl #törpenyúl tartása #Törpenyulak igénye
2022. máj. 16. 19:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Én így voltam a nősüléssel. Kérdezgettem róla az ismerősöktől, ők mondtak sok mindent aztán a valóság egész más volt. Sztem menj el egy olyan helyre, ahol vannak ilyen kisállatok, és ott mérd fel a helyzetet. Ember nem lesz aki neked mindent leír, amit tudnod kellene.
2022. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

A "törpenyúl tartása" kereső szóra az alábbi cikk az első találat, még a logikája is majdnem teljesen aszerint épül föl, ahogy a rész-kérdéseket írtad:

[link]

2022. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Kisállatkereskedésből semmiképpen se vegyél. Ott szaporított nyuszik vannak, nagy eséllyel fogsz haza vinni egy beteg, rövid életű nyulat. Ajánlom, hogy nézz körbe, az első nyúlmentő alapítvány facebook oldalán. Rengeteg örökbefogadásra váró nyuszi van. Vagy ha nem akarsz örökbe fogadni akkor keress egy megbízható tenyésztőt. Nagy a helyigénye, egész nap nem lehet egy ketrecben. Ha a lakásban tud szaladgálni egész nap, az az ideális. Ketrecnek a 100as ketrecet ajánlják de én azt kicsinek tartom, inkább vegyél 120-asat. Az, hogy barátságos vagy agresszív lesz, nem lehet előre megmondani, mindegyiknek sajátckis személyisége van. Rendszeres takarítás mellett nem büdösek. Viszont, vannak olyan nyuszik, akik nem takarítják a bűzmirigyeiket, azt akkor neked kell, ami brutálisan büdös (de tényleg, szavakkal nem lehet leírni mennyire). Az ivartalanítás szükséges, viszont nem mindegyik bírja az altatást, ritka esetekben elődordulhat, hogy leáll a szívuk. Egzotikus dokihoz kell őket vinni. Először ajánlom, hogy nézz körbe van e a környékeden egzotikus doki, vagy ha nincs akkor autóval milyen gyorsan tudsz eljutni egyhez. Ajánl azt is, hogy minimum egy 100.000-200.000 ezer forintod legyen félretéve, csak a nyuszira, mert nagyon érzékeny állatok, bármikor történhet velük bármi, az egzotikus doki meg nem olcsó. Már ha tényleg azt akarod, hogy hosszú élete legyen és el is viszed orvoshoz, nem hagyod fájdalmak között meghalni.

Széna állandóan kell hogy legyen előtte. Tápból négy darab van, ami megfelelő nekik, ha nem vettem még el a kedved, írj rám és elmondom, illetve szívesen segítek, ha bármi más kérdésed van.


Összefoglalva, érzékenyek nagyon, nagyon oda kell rájuk figyelni, kell nekik a mozgástér és kell félrerakott pénz. Illetve kell hogy legyen otthon "nyuszipatika", aminek minden olyan gyógyszert kell tartalmaznia, amivel el tudod látni addig, amíg orvoshoz nem viszed.

2022. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
Ha van facebookod, ott van torpenyuszis csoport, en is beleptem mert hat olyan cukik, nekem is kell, na aztan ott olvasgatva gyorsan le is beszeltem magam. Szobatisztasag nem egyszeru, mindent ragnak, kajara nagyon figyelni kell, van amelyik evek alatt sem szelídul meg es harap, mindenre ugralnak, jelolnek, betegsegek, belleallas, csak exos doki jo, stb. Hat nehezebb veluk mint egy kutyaval... igy maradtam a kutyaknal.
2022. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Nekem vannak torpe nyuszijaim, a legfontosabb h fuevo (szena), sokan azt hiszik h gyumolcszabalo cukisagoj, de eleg erzekeny a pociuk, es ha tul sok olyat kaptak amit bem kene, menni fog a hasuk es az bufi tud lenni, kb 3 naponta erdemes takaritani, nekem a bak ees a nosteny is ugyesen a sarokvcjere megy. Nekem a fressnapfos multifit táp vált be ebből is a narancssárga répás, bent v kint akarod tartani? Fontos h nagyonnagyonnagyon nagy a mozgasigenye, engedd ki szaladgalni, nagyon kedves bujos is van de olyan is aki a szemelyisegebol adodoan felos, picit mkrgos esetleg harapos szokos is.

Jo helyrol vedd es ott a szemelyiseget mar ismerni fogjak ra tudsz kerdezbi nekem van kedves, bujos bogdosos nyuszim is, de olyan is, aki mosrog es picut vad, a te szemelyisegedhez valasszad...

2022. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Így van, azt a csoportot is érdemes nézegetni. A szobatisztaság tényleg nem egyszerű, főleg ha elkezdenek ivarosodni, akkor aztán jelölgetnek. Az is nyúlfüggő, hogy megrágja e a dolgaidat vagy sem. Van akinél netkábelt kb hetente kell venni. Van akinek a hűtőjének a kábelját rágta el. Ez amellett hogy sokba kerül, veszélyes a nyúlra is, ha megrázza az áram. Az enyémet például a kábelek nem érdeklik, a bútorok sarkát viszont annál szívesebben rágja. Van akinek a tapétát is leszedi, vagy a falat rágja. A kajára is tényleg figyelni kell, csak jó minőségű tápot kaphat, illetve nem szabad teletömni, zöldséggel/gyümölccsel mert pocak problémákat okozhat. Ez csak a kezdő gazdik fejében van, hogy a nyúlnak kell a gyümi/ a zöldség és mindent megkóstoltatnak vele. Nem azt mondom, lehet nekik adni, de ritkán a cukortartalom miatt. Elhízhatnak ezektől, elzsírosodhatnak a szerveik és akkor vége. Tényleg van olyan aki sose szelídül meg, még ivartalanítás után sem, mint ahogy az előző válaszomban írtam, ez személyiségfüggő. Szeretnek felugrálni magas helyekre, ez ösztön, az őseik is magas helyeken szeretnek lenni, onnan látják a ragadozó madarakat. Ezzel meg az a baj, hogy a lábukat simán kitörhetik. Tényleg nehezebb, mint egy kutya tartása én azoknak ajánlom, akik sokat vannak otthon/otthonról dolgoznak.
2022. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Illetve az még meg szeretném említeni, hogy a benti nyuszit nem szabad kivinni pórázon sétálni. Bármilyen nyugodt nyuszit is lesz, egy hirtelen zajtól képesek űgy megijedni, hogy vagy kiszabadul a pórázból és elszalad, vagy olyat ránt a pórázon, hogy a csontja törik. Ha van kert, akkor egy zárt tetejű karámba kiviheted, ha nagyon szeretnéd, de akkor is figyelni kell rájuk, mert képesek kiásni magukat.
2022. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
De egyébként nincs igényük a szabadban sétálgatni, jól elvannak a négy fal között. Erről sajnos megoszlanak a vélemények, hiába nem ajánjlák, sokan mégis viszik pórázon. De tényleg nem szabad, nagyon veszélyesm
2022. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de ha még a szüleiddel élsz és mondjuk megengedték, a lehetséges költségekről mindenképp beszélj velük. Volt már arra is példa, hogy a szülők nem engedték, hogy a lányuk orvoshoz vigyea nyuszit, még saját pénzből sem, mert hogy az felesleges pénzkidobás.
2022. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Egy torpenyuszis :).


Magyarországon négy féle táp adható nekik , előző kommentben valami multifit táp már kuka kategória.

Nos...vl complte, beaphar nature, bunny nature tápok, fresis reál nature.


Nyuszipatika... meloxydil!!! Fibreplex, bio lapis , rodicare akut, fecskendok, kenyezeretoto táp ,szőroldó paszta, espumisan ....soksoksokminden...


Soksoksok pénz !


Oltás! Mixomatozis és rhd1-2 ellen !


Magok, nyalósó, magvas , mézes cuccok és amiket eladó sőt ránk a boltban tilos !!!


Egészséges nasik: bunny kekszek, bunny botanicals gyógynövények.


Ja igen és torpenyuszisok csoport. ;).


Sok nyuszi fogproblémás (mi is) állandó csiszolásra szorul, front érzékeny , belleallással pl. egyszerre dokihoz kell menni velük nem lehet várni másnap reggelig , ezért is fontos a nyuszipatika .


Nem jó hozzájuk sima állatorvos , egzotikus doki kell ! Regényt tudnék írni..:) írj ha gondolod.

2022. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!