Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac karmait le kell...

Tengerimalac karmait le kell vágni? Az én malackámnak már nagyon hosszú karmai vannak. Nem lesz vele probléma?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
le kell vágni. nekem is volt tengerimalac. de csak a végét szabad, ahol már rózsaszínű a köröm ott nem.
2010. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Néha le kell vágni, csak arra figyelj, hogy az eret ne vágd el a karmában. Ha világos színű a karma, tisztán látszik, hogy hol az ér, ha sötét akkor inkább kevesebbet vágj, nehogy eltaláld az eret.
2010. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vágd le mert deformálódhatnak az ujjai. a köröm ahogy görbül vmeik irányba úgy húzza magával az ujját is.
2010. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. szept. 18. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Le kell vágni ha nem tudja koptatni pl a padlón amikor rohangál. Az én malackámnak nem kellett vágni, mert kopott rendesen a sok futkorászástól a házban:)

A vágást viszont nem kellene Neked csinálni. Legalábbis elsőre nem. Vidd el állatorvoshoz, ott majd megmutatják hogyan fogd a malacot míg levágod a körmét.

Egy ilyen pici állatnak egy kis vérveszteség is nagy veszély, ráadásul könnyen belevághatsz abba a részbe ahol még köröm ugyan van csak ott már idegvégződések is vannak és az nagyon tud vérezni. Kiránthatja a lábát, ficánkol, bármi.

Szóval szerintem menjetek el dokihoz, Ő megmutatja aztán Te meg profi leszel ebben) T.

2010. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két hetenként kell levágni a körmeit. :)
2010. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én havonta szoktam vágni a körméből körömcsipesszel. ha nagyon nagyra nőnek a körmök, akkor eldeformálják az lába izületeit is mert másképpen tartja a lábait, ha nagy a köröm.
2014. nov. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!