Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Széklet probléma? (Kérdésed...

Széklet probléma? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

10 hetes kislányom 2 naponta kakil, az is segítséggel (hőmérőzve) megy. Látszik, hogy nyom csak az ingert nem érzi vagy fogalmam sincs .. :/

Gyerekorvos azt tanácsolta, hogy őszibarackot adjunk neki egy kávéskanállal. Ez meg is történt felhígítottam Jana babavízzel. Tízórainál kapta meg és utána kapott még anyatejet és tápszert is. (nem szopik, így fejem neki és kipótlom)


Most, hogy megkakiltattuk a széklete darabos volt, mintha apró magos lenne. Valamint kissé sűrű és nyálkás.

Mióta tápszert is kap, azóta kell rásegíteni a kakilásnál és azóta ilyen magos/darabos féle. Gondolom az amiatt lehet .. de a nyálkás és sűrűbb része mitől???


2011. szept. 24. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a táp nehezítheti a dolgot.

Nyálka meg lehet a baracktól, hiszen nagyon pici még!!!

Ez a doki... pfff... Jó, biztos így jó... Anyatejeseknél 5-7 nap is eltelhet kaki nélkül, és nem kell beavatkozni, lehet hogy a táp miatt más a helyzet..?

A hőmérőzéssel vigyázz, nehogy rászokjon, mert akkor nem fog tudni magától kakilni!

2011. szept. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg szerintem másfajta tápszert... Tudom, hogy nem erre való, de nálunk nagyon bejött a Milumil AR optima. Szentjánoskenyérmag van benne ami szinte átsöpri a tápcsatornát. De ha megkérdezed a dokit, van más tápszer is, ami nem fogja a hasat. A barackhoz szerintem is túl picike még...

Esetleg pocakmaszírozás, tornáztatás nem jó a hőmérőzés helyett?

2011. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kislányomat 3 hónapos koráig hőmérőztük. Nem szokta meg, azóta magától kakil. Mondjuk nálunk is az almalevet javasolták, akkor sokkal jobb lett a helyzet. Aztán 4 hónaposan meg elkezdtük a hozzátáplálást, akkor meg végképp megoldódott.

Amúgy nekünk a Milupa Komfort 1 vált be. Attól nem volt olyan kemény, "kavicsos" a széklete.

2011. szept. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tápszerből a harmadikat próbáljuk.

Volt a Beba, attól bukott, de nagyon ... utána Milumi Komfort, nagyot vártam tőle, de a lányom nem volt hajlandó megenni nem tudom miért.. most a Milumi Optima Start tápszert eszi. Imádja ... szeretném a komfortot bele "erőltetni", de annak nem sok értelme lenne .. pedig itt van a nyakunkon az is.


Masszíroznám, ha engedné, de utálja. :( Lábát is kifeszíti, erőltetni meg nem lenne értelme, mert eltörni végképp nem akarom..


Patt helyzetben állunk, de nagyon !!!

2011. szept. 24. 16:35
 5/10 Alinaaa ***** válasza:
A tápot próbáld kamillateába és ne vízbe keverni. Puhítja a székletet. Persze ha meginná a teát csak úgy is az is jó:) Nekem a fiam tápos volt, nem akart teát, a széklet kemény volt. Teába csináltam a tápot.2in1:)
2011. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lavecolap szirup hatásos vagy szilva lekvár nálunk ez volt a hatásos és böséges folyadék lehetöleg viz
2011. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hipp 1 tápszert probáld ki kicsit más összetételü és nem fogja a székletett
2011. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7 hetes a fiam nálunk is a laveolac szirup vált be a gyerekorvos javaslatára. Vény nélkül kapható, szerintem egy próbát megér, ha az sem jön be, akkor szélcső.(nálunk ez volt a végső megoldás)
2011. szept. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szélcsövet próbáltuk már, de 1-2 fingon kívül semmi nem jött ki rá.

Teákat magába és vizet nem iszik. De ezt a kamillába készített tápot kipróbálom.

Laevolac szirupot is próbáltuk egy hétig, nálunk nem volt hatása.


Őszibarackban bíztam, de talán attól még "rosszabb" lett a helyzet:/

2011. szept. 24. 20:52
 10/10 anonim ***** válasza:
fiamat, 6 hetes korától, 4 hónapos koráig, a hozzátáplálásig kúpoztuk. Glicerines végbélkúp, este fürdés előtt kapott egy negyedet, és egyből jött ki a nem kis mennyiségű kaki. VAlamiért, ő nem tudott kakilni, de ha kimaradt egy nap, akkor másnap reggel hasfájás volt. Szóval mi ezt csináltuk, és nem szokott hozzá, 16 hónapos, 4 hós kora óta rendesen kakil, a hozzátáplálás miatt.próbáld esetleg ki, tényleg csak negyedet, és nincs semmi a kúpba csak glicerin, ezért nem káros. nálunk 2,3 perc és volt hatás, közbe tornáztattam, lábtorna, körözés.
2011. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!