Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak az állandó...

Tengerimalacnak az állandó széna mellé egy marok táp és egy marok zöldség/gyümölcs kell?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jún. 1. 10:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Én azt hittem 2 evőkanál táp és 2 karika/kocka zöldség/gyümölcs, vagy ez utóbbit helyettesítheti a friss fű is.
2022. jún. 1. 10:51
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Annak semmi sem elég. Mindig minden kell, zabagép. Legegyszerűbb, ha jó időben kiviszed a fűre és leborítod egy lyukcsos ládával, majd ráteszel egy téglát kutya ellen. Óránként odébb rakod. Kertes háznál nem probléma, lakótelepen leülsz mellé olvasni.
2022. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ahj, én most nem ezt kérdeztem. Tudom, hogy gyakorlatilag folyamatosan enniük kell, mert ilyen az emésztőrendszerük, de nem mindegy, hogy mit. Eddig az volt, hogy 80%-ban szénát/füvet kell enni nekik, emellé kevés táp és minimális zöldség, kiegészítésnek.

Most meg kvázi fele széna, negyedrész táp, negyedrész zöldség/gyümölcs.

Bocsi, ha kiakasztok valakit, de szeretnék jó gazdi lenni, szeretném, ha boldog és egészséges malackáim lennének.

2022. jún. 1. 16:49
 4/9 A kérdező kommentje:

Na jó, meg van a megoldás. Mivel mindkét oldal hivatalos, szakértői, de elég nagy különbséget írtak, ezért a kettő közé lövöm be a mennyiségeket :D

Ezzel így csak nem csinálok kárt. Majd még egzós doki véleményét is kikérem, hátha ő még jobban összezavar :D

2022. jún. 1. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát, minket nem zavart meg soha semmi ilyesmi. Azt kapott ami a konyhából leesett a vágódeszkáról, meg füvet fűvel, sok fűvel. Nyáron leborítottuk és megfűnyírózta az udvart, ha volt akkor a húsvéti nyuszival kettesben.
2022. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jól van, az te vagy, engem meg érdekel az egészsége, meg, hogy jól éljen mellettem.
2022. jún. 2. 06:20
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Kérlek a temgerimalacok.hu oldalon olvasgass a témában. Ott vannak hiteles információk. Sok hozzá nem értő csak okoskodni és kötekedni van itt...
2022. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Széna mindig legyen előtte. Én este szoktam neki adni tápot, akkor nyugisabban elvan este. Egy jó nagy marokkal adok. Ha az utolsó szemig megeszi reggelre, akkor kap egy kisebb adagot. Minden héten mérem a súlyát, így ha hízni kezd, picit visszaveszek a táp adagból. Nincs benne mag és jó minőségű, magas rosttartalmú. Minden nap kap vagy egy karika uborkát vagy egy karika répát, azon kapja a c vitamint. Körömvágáskor vékony répacsíkokkal etetem folyamatosan, akkor nyugton van közben. Néha nyáron kap a dinnyének abból a részéből, ami a piros és a zöld rész találkozásánál van persze keveset és mag nélkül. Ősszel, télen heti 1-2x a szokásos napi uborka vagy répa mellé kap egy két kocka sütőtököt vagy almát. Azért van egyedül, mert a társa nemrég meghalt daganatos betegségben. Ő már hat éves elmúlt, nem lesz új társa, mert a másik malac halála megviselt, az övé is meg fog viselni, nem szeretném ezt többet átélni, ezzel kapcsolatban nem kérek megjegyzéseket. Nálunk ez a tartás bevált, mert látod, több mint hat évet leélt egészségben ilyen tartás mellett, a társa is elérte az átlag malacéletkort, amikor jelentkezett nála a betegség.
2022. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező, igen ez így van, jól tudod: “Én azt hittem 2 evőkanál táp és 2 karika/kocka zöldség/gyümölcs, vagy ez utóbbit helyettesítheti a friss fű is.”


Hiteles források:

[link]

[link]


Én a malacaimnak soha nem adok zöldséget meg gyümölcsöt mert nem szükséget, mivel fűevő állatok és teljesen jól elvan nélkülük is.

2022. jún. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!