Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó ez az eledel a tengerimalac...

Jó ez az eledel a tengerimalacaimnak? Összetevő lista lentebb. Magam kevertem.

Figyelt kérdés
Búza, fekete napraforgó, hántolt zab, kukoricapehely, piros és sárga köles, fénymag, repce, lenmag, tökmag, kendermag, barnarizs, földimogyoró, borsópehely, almaszirom, sárgarépakocka, uborkaszelet, aszalt csipkebogyó, növényi granulátum.
2022. jún. 6. 17:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Amúgy az a nasi része, csak egy keveset tettem a keverékembe.
2022. jún. 6. 21:56
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

#4 (kérdezőnek):

Azt gondolom a válaszok egyértelműek voltak. Legtöbben semmilyen rosszalló megjegzés nincs, konkrétan jelezték jelezték, hogy amit adsz az nem tengerimalacnak való és helyette mi lenne jó.


Ha Te erre csak megsértődéssel válaszolsz, miszerint azért nem kapsz elismerő válaszokat mert "irigyek" rád, és kétsége vonod a válaszokat, akkor hagy kérdezzek már én is egyet Tőled:

Ha csak a saját véleményed fogadod el, az azzal ellentéteset meg elutasítod. Akkor egyáltalán minek kérdezétél? Tedd azt akkor amit jónak lástsz, bármi kérdés nélkül.


Amúgy meg csak a Google-ba berírod:

tengerimalac táplálása


Pl: [link]

2022. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
"A tengerimalac nem magevő, és bár sajnos sok tengerimalacoknak szánt táp tartalmaz búzát, napraforgót és kukoricát, ezek rendkívül károsak az egészségükre. Emésztési problémákat, fogproblémát, tályogokat, és akár fulladást, sőt, belső vérzést is okozhatnak, továbbá erősen hizlalnak is."
2022. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Mostanában egyre több a tengerimalacok helytelen táplálásáról szóló kérdés az oldalon. Hogy élhet a mai világban még mindig ennyi felelőtlen gazdi mikor már a Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesület is vagy a 100. videót csinálja pont azoknak akik lusták olvasni? Elképesztő. A malac fűevő. Ne maggal etesd! De ez a magkeverék így ebben a formában semmilyen állatnak nem jó. Hörcsög esetében sem csak ennyiből áll a dolog hogy összeborítasz egy csomó féle magot. Az analitika is nagyon fontos.
2022. jún. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert gondoltam elmondjátok normálisan, hogy ez meg az nem kell bele, de helyette tegyél bele xy-t.

De ti egyből nekem estetek, meg lekezelő stílusban írtátok a nem segítő válaszokat. Ebből pedig én erre következtettem, mert azt tapasztaltam, hogy azok az emberek, akik tényleg jószándékkal segíteni szeretnének, jót akarnak gazdinak és állatkának is, azok normális stílusban, tisztelettudóan elmagyarázzák a problémát, azok pedig, akik így viselkednek, ahogy ti most itt, azok tapasztalataim szerint irigyek a másikra és így vezetik le.

2022. jún. 7. 11:17
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
De miért lenne bárki irigy rád? Semmi irigylésre méltó nincs abban, hogy magokat akarsz adni egy tengerimalacnak.
2022. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Elmondtuk százszor már. Leírom ismételten:


- a tengerimalac fő tápláléka a széna


- magokat tilos adni neki, helyette pelletált tápot lehet, aminek a legolcsóbb változata a Versele Laga Cavia Complete, ennél alább nincs


- friss füvet lehet neki adni a gyümölcsök, zöldségek helyett.


Én nem tudom megérteni, hogy valaki mielőtt állatot vesz magához, miért nem tud tájékozódni előtte az igényeiről. A kutyát sem eteted korpával, meg búzával...

Semmi irígység nincs bennünk, én pl. a fent leírt etetési útmutatást 100%-ban betartom, inkább dühösek vagyunk, hogy a tudatlanságod egy kis élet egészségkárosodásához vezet.

Nem kicserélni kell a hozzávalókat, hanem a madaraknak borítani és rendes táplálékkal etetni a malackákat, mert az összetevők,amiket felsoroltál, max csak a galamboknak meg a verebeknek jó.

2022. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
A kérdező épp tájékozódik. Volt egy ötlete, megcsinálta, és mielőtt odaadja az állatainak, megkérdezi mert szereti az állatokat. Szerintem jobban fogadná az érveket, ha nem lennének ilyen hangulatkeltő trollok, mint a 16. És ha a tanácsokat sem ilyen flegmán kapná, hogy "de hülye vagy hogy még ezt se tudod".
2022. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

17, azért amit a Versele Lagáról írtál, azon felröhögtem. Nem tudom, mikor jártál állattakarmány boltban, a tápok közül az egyik legdrágább ez a márka. Prémiumnak minősül, nem véletlenül ajánlják állatorvosok és az MTVKE is.

A többivel egyetértek.

2022. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
66%

El kell, hogy keserítselek, de a Versele Laga nem prémium minőség,hanem a legalapabb táp a malacoknak.

A prémium kategória esetleg az Oxbow, Trovet Guinea Pig, JR Farm Grainless Complete, Real Nature, Bunny Guinea pig.


De ha az 500 Ft-os "tengerimalac" táphoz viszonyítjuk, úgy igen is drága. De ez van, számoljon vele az ember, ha állatot tart. Nem kell mindenkinek malacot tartani aki nem tudja a feltételeket megteremteni neki.

2022. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!