Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkányoknak szüksége van...

A patkányoknak szüksége van mókuskerékre?

Figyelt kérdés

Eddig degukat tartottam, de sajnos pár hónapja idős koruk miatt elpusztultak.

Szeretnék patkányokat tartani, viszont pár dologra nem találtam választ.


Megfelelő nekik a deguk régi ketrecbe egy alapos takarítás és egy kis átrendezés után?

A ketrecet itthon készítettük, 5 teli polccal. 100 cm magas, 80 cm széles és 60 cm mély


A deguknak volt beszerelve egy 35 cm átmérőjű mókuskerékre, arra szükségük lesz? Kell nekik mókuskerék?


Egy ekkor ketrecben hány patkányt lehet tartani?


A deguk alá a polcokra, méretre vágott szőnyeget tettünk, nekünk az nagyon bevált, nem voltak büdösek.

Ez a patkányok alá is jó lesz?


Előre is köszönöm



2022. jún. 7. 15:57
 1/6 anonim válasza:
100%
Én félnék, hogy a farkuk beleakad. A legjobb ha megkérdezed azt, aki árulja őket.
2022. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

"Adjak neki mókuskereket?


Ne. A mókuskerekek könnyen gerincsérülést okozhat, illetve a rácsai közé szorul az állat hosszú farka. A tapasztalat amúgy is az, hogy a patkányok annál okosabbak, hogy hosszútávon lekösse őket egy ilyen holmi. Ők alapvetően nem futni, hanem felfedezni szeretnek, így a mókuskerék unalmas és érthetetlen számukra."



Ezen az oldalon minden hasznos infót megtalálsz velük kapcsolatban: [link]

2022. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó ez a ketrec patkányoknak, szeretnek függőleges irányban is mozogni, mászni.

2-3 állatot tarthatsz ekkorában.

Mókuskerék tényleg nem kell nekik, én tettem be az enyémeknek, de sosem használták, max. aludtak benne.

A szőnyeghez nem tudok hozzászólni, mert én sose próbáltam.

2022. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2022. jún. 7. 21:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írtak a többiek, ezt nem ismételem.


A szőnyeget mindenképp mosni kell majd max 2-3 naponta. Én inkább almozok, azzal 1-2 hetente elég foglalkozni. A polcokat viszont naponta többször is mosni kell, én ki is szereltem őket, mert nem győztem takarítani. (Házon kívül viszont csodásan szobatiszták, maguktól). Szerintem polc helyett érdemes inkább vastagabb köteleket berakni, azokon ügyesen közelkednek + szputnyikokat tenni. A polcokat meg eltenni idősebb korukra. én legalábbis, így tettem :)

2022. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem bizos, hogy tennék be nekik... A deguketrec egyébként tuti jó lesz nekik.
2022. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!