Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy etessem a hörcsögöt?...

Hogy etessem a hörcsögöt? Reggel mag este zöldség vagy fordítva vagy mindkétszer adjak mindkettőt?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 17:36
A kérdező szavazást indított:
reggel mag, este zöldség
reggel zöldség, este mag
reggel és este is, mag és zöldség is
7 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ha külön, akkor elvegyem előle az előző kaját? Szóval ha reggel mag, este zöldség, akkor reggel elvegyem a maradék zöldséget és este a maradék magot? A zöldséget gondolom mindenképp. Vagy nem baj, ha össze eszi a zöldséget a maggal?
2022. jún. 9. 17:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene elvenni előle a magot? És mivel nappal alszik, miért kellene reggel etetni? Este kap magot és zöldséget, utóbbit általában meg is eszi, ha nem, következő este kiveszem a maradékot.
2022. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rád van bízva hogy mikor eteted. A lényeg hogy minden nap kapjon magkeveréket és zöldséget. Fehérjét pedig 2-3 naponta. De nyilván célszerű este etetni hiszen éjszakai állat. Mondjuk sok hörcsög nappal is többször előjön enni-inni mosakodni pisilni. Magkeverékből törpének 1 teáskanálnyi, aranynak 1 evőkanálnyi kell naponta. Zöldségből elég 1 ujjpercnyi naponta. Fehérjéből pedig 5-10 szárított rovar kell naponta. És természetesen friss vizet is naponta kel adni neki tálban vagy itatóban. A hörcsög.info oldalon nagyon sok hasznos információt megtalálsz.
2022. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elolvastam már, tudom mit, mennyit, csak azt nem, hogy mikor.

De logikus, mert éjjeli melós, akkor este adok mindent, ami másnap estig megmarad, azt kidobom és adok újat.

Na és akkor tengerimalacoknak reggel mindent, mert ők meg nappali munkások?

2022. jún. 9. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Úgy érdemesebb. 😊
2022. jún. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké! Köszi mindenki!
2022. jún. 10. 06:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy etetem a hörim, hogy este ugye amikor már felkelt adok neki elegendő magkeveréket, egy kevés lisztkukaccal (2-3) keverve, nagyon kicsi kockára vágott zöldség+gyümi kombóval, és kétnaponta egy fél szárított fehér halat is kap. Ez utóbbi hörcsögfüggő, ha falánk akkor lehet egy egészet is adni, de az is lehet hogy ha nagyon falánk a höri akkor naponta fél hal. Van bennt nála fogkoptató, olyan is amit még tud enni és olyan is amit nem. A szénát is eszik, a forgáccsal van összekeverve. Kap a mag mellé hegyi virágokat, vagy mit, angolul tudom jól, 'herbs'. Dióhéjban ennyi, ha van kérdés írj nyugodtan.

2022. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!