Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valami baj volt a hörcsögnek...

Gyenis Péter kérdése:

Valami baj volt a hörcsögnek a szemével elvitük állatorvoshoz és 30.000 ezret kért a gyógyitásáért (ez azért nagyon sok, mert csak beadott neki egy inekcíót na mindegy kifizettük és nem nagyon javúl az állapota mit tegyünk?

Figyelt kérdés
(A hörcsög 1500-forintba került.) Talán kérjük vissza a pénzt vagy mi?

2022. jún. 22. 11:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
18%
ha drágálod az injekciót ad be magad... Jaaa hogy az nem úgy megy??
2022. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%

Hát ennyiért már garanciális az a hörcsög!!:)

De komolyan..! Ne hagyjátok magatokat megint lehúzni, a doki szemével is baj lehetett, megszaladt egy nullával a számla :( ...azért rákérdezhetnél majd erre is milyen tételeket tartalmazott, mégis? /tudom, asszisztens bére, a takarítónő bére, az önkoris adója, a cipő amit a boltban vett hogy bejárhasson, a benyó a kocsijába stb../ ...


Ennyiért már garanciálisnak kéne lennie manapság már duguláselhárításra is vállalnak garanciát..

2022. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy soknak tartja a kérdező, nem tudom miért bántjátok. Nem gyógyult meg a hörcsög szeme, nem javul. Így a semmire fizetett, mondhatjuk azt.


Egyáltalán az kiderült mi baja a szemének?


Hívd fel az orvost és kérdezd meg miért nem javul. Az is lehet, hogy idő míg kifejti az injekció a hatását. (lehet az pár nap is)


Még az lenne a legjobb, mert akkor meggyógyulna.

2022. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Tiszta vicc. Ha egy kutyát visz be, arra se vállal garanciát a doki. Legközelebb előre kérdezd meg mennyi lenne a kezelés, ha nem akarsz sokat rá szánni. Akár relefonon is adnak tájékoztatást, segítséget.
2022. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%

"Ha nincs pénzed, ne tarts állatot."

Mondják ezt olyanok, akik a saját kajájukra havi 60 ezret költenek. :D

Vicc az egész. Tudod ki fizetne egy vacak hörcsögért ennyit. Itt nagy a szája mindenkinek, de anno a 300 Ft-os vizitdíj már földhöz vágta őket.

Téged öcsém jól átvágtak a palánkon.

2022. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

De szerintem ez sok ha folyékony aranyat adott volna be neki, akkor is:)

Nem lehet hogy megszaladt a keze tényleg? A kutyámnak egy gyulladáslehúzó-fájdalomcsillapító szuri hatezer körül van. 11 kg-os kutya.

Bankkivonatban látod az összeget ha esetleg később valamiért vitatná. #12

2022. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

A Hörcsögmentés egyik ideiglenes befogadója vagyok. Sok beteg hörcsög került már hozzám és sokat adtunk örökbe gyógyulás után. Az a helyzet hogy szem betegségre hozzáértő orvos nem szurit ad az állatnak... És főleg nem kér el ennyi pénzt. Szinte biztosra mondom neked hogy ez az orvos nem ért hörcsögökhöz. Ne vidd vissza hozzá.


A horcsogmentes.hu oldalon van az Egészség menüpontban egy Állatorvosok almenüpont. Ott vannak azok a dokik akik jók az országban. Közülük vidd el valakihez. Sajnos ez az orvos egy újabb kezeléssel szinte biztosan nagyobb kárt csinálna mint hasznot. Hörcsögökhöz csak egzotikus végzettségű orvos ért de az sem mind mert erre szakosodni kell. Egy sima kutyás macskás orvos azt sem fogja tudni hogy melyik a hörcsög eleje. Nagyon sok hörcsög került már rossz kezekbe azért mert a gazdi megbízott egy hozzá nem értő orvosban. Kerék vidd hozzáértőhöz!


Egyébként első körben az almot kellene pormentesre cserélni hogy kizárd az allergia lehetőségét. A legjobb a papíralom. Lehet boltban is kapni de elég drága. Olcsóbb megoldás ha veszel sima konyhai kéztörlő papírt és kis csíkokra felvágod. Ezt tedd a helyére legalább 5-10 cm vastagon. Ha nagyon poros a csincsillahomok akkor azt is célszerű lenne kicsit nagyobb szeműre cserélni. De mindenképpen csincsillahomokot vegyél ne madárhomokot! Illetve ha nehezen nyitja a szemét akkor amíg nem tudod normális dokihoz vinni addig nyugodtan töröld meg többször vizes zsepivel vagy vizes vattával. Sokan a kamilla teát javasolják de azt ne használd mert szárítja a szemet. Jobbulást!

2022. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Akárki akármit mond, egy injekcióért egy hörcsögnek 30 ezer forintot elkérni irreálisan, pofátlanul sok!

Igen, tudjuk: "Aki állatot tart, ne sajnálja rá a pénzt!", "A tudást meg kell fizetni!" bla bla...

Ám van egy határ, ami már gyanúsan sok! Kérdező, téged jól lehúztak pénzzel! Vidd máshova a hörcsögöt! Ne ehhez a hiénához!

Ráadásul, nem is javul az állapota... Menjen a jó édesbe ez az állatorvos!

2022. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%
A min orvosunk a papilomából való kikezelésre mondott 15-20 ezret, ami kicsit több mint egy injekció. Ott mintát vesz ennyiért és laborban tenyésztenek ki ellenanyagot, ha jól értettem.
2022. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod ki fizetne egy vacak hörcsögért ennyit"

Bár nem tudom mit adott be a doki, és én sem mondom hogy olcsó volt, mert ennyit még én sem fizettem soha egyetlen injekcióért. VISZONT az állat értékét én sosem a mérete, vagy az ára alapján ítélem meg. Attól, hogy hörcsögnek született, ugyanúgy ragaszkodik az életéért, mint a kutya, vagy a macska, ráadásul ugyanúgy emlős, vagyis még ugyanazt is érzi mint a nagyobb állatok. Ugyanúgy tud neki fájni, ugyanúgy viszkethet, stb. Ergo ugyanúgy szenvedhet, mint a nagyobb állatok, csak ő nem nőtt meg akkorára.

Meg amúgy is, tehet ő róla, hogy hörcsögnek született? Ha az ingyen szerzett keverékkutyát el tudják vinni az emberek állatorvos, akkor miért arra hivatkoznak, hogy 600 Ft-ért már lehet hörcsögöt venni? Kutyát olcsóbban tudok szerezni, ha akarok, mint hörcsögöt, mégis az emberek arra hivatkoznak, hogy hörcsögöt olcsóbban szereznek, ezért nem éri meg orvoshoz vinni. Azt értem, hogy 1-2 évig él, de szerintem (és az állatvédelmi törvény szerint) minden állatnak joga van az élhető élethez.


Egyébként mik a tünetei a hörcsögnek? Mármint tényleg nem mindegy az ár szempontjából, hogy egy egyszerű gyulladásról van szó (amire egyébként valami cseppet is fel szoktak írni), vagy valami komolyabb gondja van. Ha pedig nem javul, akkor ugye vissza szokás vinni az orvoshoz, hogy még mindig fenn áll a probléma. Az a baj, hogy egy állat nem tudja megmondani, hogy mi a baja, így a látható tünetek esetenként nem egyértelműek, az orvos a szerinte legvalószínűbbet kezeli, aztán lehet, hogy mégsem az. Ha pedig nem vagy elégedett az orvossal, akkor keress másikat, kérj másodvéleményt.

Értem, hogy sok a 30000Ft, de azzal, hogy panaszkodsz, nem fog javulni a hörcsögöd állapota. Gyakorlatilag annyit tudunk, hogy a hörcsögödnek 30000Ft-ot fizettél a szemproblémájáért. Ebből a legképzettebb, legsegítőkészebb hörcsögös állatdoki sem tud neked segíteni.

Ha nem tudsz jó höris dokit a környékeden, akkor írd meg, hogy merre laksz (elég csak a települést, esetleg BP-n kerület), és segítünk neked megfelelő dokit találni.


A #13-as választ pedig támogatom, tényleg érdemes megfogadni a tanácsait.

Jobbulást a hörinek! :)

2022. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!