Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valami baj volt a hörcsögnek...

Gyenis Péter kérdése:

Valami baj volt a hörcsögnek a szemével elvitük állatorvoshoz és 30.000 ezret kért a gyógyitásáért (ez azért nagyon sok, mert csak beadott neki egy inekcíót na mindegy kifizettük és nem nagyon javúl az állapota mit tegyünk?

Figyelt kérdés
(A hörcsög 1500-forintba került.) Talán kérjük vissza a pénzt vagy mi?

2022. jún. 22. 11:44
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
87%

Hagyjuk már ezt az állatorvos mentegetést!


Nekem az a sztorim, hogy befogadtam egy kóbor kutyát, akinek le voltak törve a fogai is, meg minden baja volt…


Elvittem egy orvoshoz általános vizsgálatra, meg megnézni hogy van e chip a kutyában, mert ha lett volna akkor felkerestem volna a gazdáját… Nem volt.


Kérdezte az orvos, hogy akkor meg akarom e tartani a kutyát, mert azt mondta hogy jogilag meg tarthatom csak chippeltetnem kell -azt magamtól kellett “kinyomoznom”, hogy amúgy félre lettem tájékoztatva mert először a jegyzőnek kell szólni és várni 3 hónapig hogy jelentkezik e a gazda-, de ott akkor mondtam hogy oké tegyen bele chippet és megtartom…


Kapott a kutya féreghajtót, meg abban a tudatban voltam, hogy megvizsgálták és nincs baja.


Kaptunk időpontokat oltásokra… De akkor, ott nem oltották.


Mondjuk 10 percet voltunk bent a rendelőben, 28 ezer forintot kértek el ezért (vidéken).


A letört fogait nem kezelték, azt mondta az orvos hogy mivel kölyökkutya, majd lesz maradandó foga és ezzel nem lehet mit csinálni.


Másnap este nagyon rosszul lett a kutya, de az állatorvos nem akart kijönni, és a közelben lévő 6 állatorvosból eleve csak 3 vette fel a telefont és egyik sem akart kijönni.


Nekem meg nincs autóm (jogosítványom sem, anyámnak van de Ő meg 24 órázott 200km-re).



Mivel nem volt ügyelet sem sehol, megbeszéltem egyel, hogy a délelőtt 10 órai nyitás előtt egy órával, tehát 9 órakor oda viszem reggel a 17 kilós nagytestű kölyökkutyát a rendelőhöz gyalog, kézben… Bár ez a legközelebbi rendelő is kb. 7-8 km-re volt tőlem (ami neki kocsival 10 perc, de nem jött volna ki, akár csak hogy elvigyen minket a rendelőbe).


Viszont éjszaka annyira rosszul lett a kutya (hányt és remegett), hogy éjszaka kellett hívnom egy Taxit, ami 32 ezer forintért bevitt egy budapesti állatkorházba ami 0:24-es.


Éjjel 1 órára értünk oda, s annak ellenére hogy sem kint, sem bent nem volt senki, 2 órát kellett várnunk…


Az hogy fogadtak minket éjszaka, tehát az ügyeleti díj volt egyedül 38.000 forint.

Ebben nincs benne sem a vizsgálat, sem semmilyen kezelés…


Megállapították, hogy a kutya parvós, jól leszidtak hogy az utcáról frissen mentett kutyát miért tartottam az udvaron, amikor elmondtam hogy a macskáimhoz egyelőre még nem akartam bevinni….

Adtak neki infúziót, injekciót, meg gyógyszert.

70.000 forintba került… Tehát 108.000 forintot kellett otthagynom.


Szerettem volna, hogyha benntartják 1-2 napig és akkor haza tudtak volna jönni vonattal, de azt nem lehet mert fertőző beteg kutyákat nem tartanak bent, hiába hogy ez egy állat kórház.


Szóval mehettem haza taxival a kutyával, újabb 32 ezer forintért… De a Taxis rendes volt -bár saját érdeke is- és nem kapcsolta be a taxiórát, így saját szakállára hazavitt minket 27 ezerért.


Az első orvosnál tehát úgy hagytam 28.000 forintot, hogy a KÓBÓR KUTYÁT nem tesztelte le parvóra!


Az állatkorházban meg jól leszidtak úgy, hogy miért tartottam kint egyetlen napig (nyáron, felügyeletem mellett) azt a kutyát akiről nem tudok semmit hogy esetleg milyen baja lehet, agresszív is a macskákkal, nekem meg bent macskáim vannak, hogy közben meg olvastam egy értékelést hogy valaki bevitte koszosan (összehányva, stb.) a beteg kutyáját, bent tartották 2 napig és utána ugyanazok a koszok voltak rajta…


Aztán másnap még vissza kellett vinnem nappal, akkor is kapott infúziót, meg gyógyszert, akkor már “csak” 27 ezer forintot kértek el, az 5 perces ellátásért.

Még autót is béreltünk másnap, hogy el tudjuk vinni…


Utána még 1 hétig napi szinten kellett infúziózni és ezért minden egyes alkalommal 27 ezer forintot kértek volna el.


Úgyhogy inkább másik orvoshoz mentünk, aki érdekes módon megtudta csinálni ugyanezeket 14 ezerért… Adott gyógytápot is, stb.

Meg arra is felhívta a figyelmet, hogy a törött fogak miatt gyulladt az ínye és emiatt is gyenge az immunrendszere… Illetve azt is elmondta, hogy sok fontos vizsgálatot kihagytak (annyi pénzért), pl. a tünetei alapján a vékonybél elzáródás sem lett volna kizárható (mivel nem volt a kutyának széklete), de arra sehogyan sem vizsgálták.


De legjobban az első orvoson akarok ki, aki úgy kért el 28 ezer forintot, hogy nem csinált parvó tesztet az utcán talált kutyán.


Az állat korháznál meg az árakon felül a stílust is nehezményezem…


Oké, hogy nem értettem a kutyatartáshoz, mivel nem terveztem, nem készültem csak megsajnáltam és befogadtam… De szerintem kevesen költenének ennyit egy idegen, random kóbor kutyára, meg utaznának vele éjszaka taxival órákat.

Nem vártam volna ezért dícséretet, de hogy még beszólogatnak, az azért durva.

2022. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a hörivel Kérdező?
2022. jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!