Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretek és tudok is állatokat...

Szeretek és tudok is állatokat gyógyítani (jelzem 13éves vagyok) de a későbbiekben nem akarok állatorvos lenni hanem inkább genetikus. Szerintetek melyiket válasszam inkább?

Figyelt kérdés

Indokot is szeretnék hogy tudjam hogy melyik az érdemeswbb a mások szempontjábol nézve mert eddig nem túl sok jó válaszra jutottam és nem akarok megint kockáztatni.

Ingyen elvállalok kisebb sérülés hejre hozását állatoknál amihez nem nagyon szügséges teljes állatorvosi tudás. Pl.: egy seb vagy egy csont törés. Akinek van ilyen állata annak szívesen segítek amiben tudok. (Nem gyógyszerekkel!)



#állatorvos #állatok segítése #állatok gyógyítása
2014. márc. 20. 13:45
 1/9 Imola Ágnes ***** válasza:
???? Egy töréshez mióta nem kell orvos??????
2014. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
(A töréseknél denevérekre gondoltam)
2014. márc. 20. 13:50
 3/9 anonim válasza:
85%
Gondolom gyakran visznek hozzád törött csontú denevért, te kis sarlatán.
2014. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A te döntésed kell legyen, merre indulsz pályaválasztásnál.

A gyógyítás pedig az orvos dolga. Milyen felelősséget vállalsz, ha mellé gyógyítasz?

2014. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyrészt tanuljál, minél többet (a helyesírást se hagyd ki)! Nem tudom, mit kockáztattál eddig, semmiről sem maradtál még le. Mindkét szakmához azonos alapok kellenek, így választani bőven ráérsz 4-5 év múlva is.
2014. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Oké, kicsi vagy még, de jézus, miket művelhettél azokkal a szegény állatokkal. :S
2014. márc. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 reptoid ***** válasza:
A kezelés meg a gyógyítás nem ugyanaz.
2014. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De meggyógyultak az állatok?
2014. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz genetikus alatt? Ilyen szakma nincs, van biológus (zoológus), állattenyésztő-mérnök, klinikus orvos-állatorvos, kutató orvos-állatorvos aki genetikával foglalkozik.


Mit értesz genetika alatt? Fajtatenyésztés, nemesítés, szelekció, vagy molekuláris biológia, ahol állatot nem látsz (max. kísérleti laboratóriumi állatot) csak pipettát és kémcsöveket? A kettő NAGYON távol áll egymástól.


Ha állatokat szeretsz és akarsz gyógyítani, akkor állatorvosnak kell lenned. A józan belátáson túl erre törvény is kötelez.

2014. márc. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!