Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Kecskeméti állatparknak oda...

A Kecskeméti állatparknak oda lehet adni a tengerimalacaimat?

Figyelt kérdés
Tehát az a helyzet, hogy a kistestvérem erősen allergiás a tengerimalacokra akik ugye már 1,5 éves nagy malacok. Eleinte nem tudtuk mitől van, mert csak folyt az orra és viszketőzött. Mostanra pedig ha a közelébe kerülnek, nagyon hamar nagy foltokban kiütések jelennek meg és légszomja is lesz. Mivel elég kis helyen élünk, nem tudjuk eléggé elkülöníteni őket, pedig próbáltuk. Így arra jutottunk, hogy inkább odaadnánk valakinek őket, nehogy nagy baj legyen belőle. Viszont nem merem akárkinek odaadni, nem akarom hogy esetleg kígyó vagy egyéb állat kajái legyenek. Szóval én az állatkertre gondoltam, de nem tudom hogy oda idegen malacokat fogadnának-e... És ha nem akkor hol máshol tudnám őket elhelyezni biztonságban? Így is nagyon fáj hogy oda kell őket adnom:cc

2022. jún. 22. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nagy valószínűséggel igen, de ha nem akkor tudnak segíteni.

Hívd fel őket telefonon és megtudod.

2022. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. jún. 22. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd a tengerimalac mentést. Náluk biztos jó helyre kerülnek.
2022. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj az állatkerttel, hogy valamivel etetni kell a ragadozókat is. A húst nem a sarki kisboltból szerzik, hanem a zsákmányállatokat szaporítják. Például Budapesten azt az aranyos nyuszit adják a jegesmacinak, amit te a másik ketrecnél csodálsz.


Inkább keresd meg tengerimalac mentést:

[link]

2022. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj pl a győri állatkertben a malac takarmány szóval ott menne a ragadozóknak.

A mentés pedig úgy tudom létszámstopot hirdetett mert már tényleg a konyhaszekrényben is malac van náluk és akkor jön a hír hogy utcán találtak mégegy malacot át tudja-e venni az egyesület. Viszont van egy csoportjuk, a Tengerimalacok - Értük és Velük, ott megér egy próbát szerintem gazdit keresni nekik.

2022. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ne add az állatkertbe, ott szaporítják őket és a beteg vagy legyengült állatok mennek a ragadozóknak. Így valószínű nem sokáig élnének. Én májusban voltam a Kecskeméti vadasparkban, akkor csak 1 tengerimalac volt, mellesleg ugye nyulakkal, ami szintén nem jó a tengerimalacoknak. Próbálj neki Facebookon gondos gazdit keresni, vagy a Tengerimalac mentéstől kérj ötletet hátha ők tudnak valakit.
2022. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm, hogy szóltok! Akkor semmi esetre sem adom oda nekik őket...
2022. jún. 28. 06:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Az állatkertek nem megunt kisállatok őrzői. Nincs erre kapacitásuk.
2022. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!